Łódź 1932

Puchar Polski

Siatkówka mężczyzn

1932-02-21

Była to 1. edycja rozgrywek o siatkarski Puchar Polski (oficjalnie: Puchar Polskiego Związku Gier Sportowych), zwana także zimowymi mistrzostwami Polski. Turniej odbył się 20 (rozgrywki grupowe) i 21 (finały) lutego 1932, w Łodzi, a mecze rozgrywane były w sali Gimnazjum niemieckiego.

W turnieju wzięły udział drużyny, które zwyciężyły w eliminacjach okręgowych i zostały podzielone na dwie, składające się z trzech zespołów grupy. Do finału kwalifikowały się po dwa zespoły, a zarówno w grupach, jak i w finale grano systemem “każda drużyna z każdą”.
W grupie I zagrały drużyny:
– TG Sokół Macierz Lwów,
– Gryf Toruń,
– AZS Warszawa.
W grupie II, gospodarz turnieju drużyna ŁKS Łódź, zmierzyła się ze Strzelcem Wilno i Cracovią Kraków.

4. AZS 0-3 70-76
Wobec równej ilości punktów ŁKS Łódź, Sokoła i Cracovii, o wygranej w turnieju łodzian, tj. zdobyciu Pucharu Polski i kolejnych miejscach w klasyfikacji końcowej, decydował lepszy stosunek punktów zdobytych przez drużyny (79:70, 77:77, 74:77).
Trofeum, zostało wręczone dopiero w dniu 26.06.1932, podczas finałów mistrzostw Polski.