zawody / turniej

Łódź Kocha Sport

2022-09-18

Gniezno

Rafał wybrał się do Gniezna na 45. Bieg Lechitów i walkę o nowe PB na dystansie półmaratonu. Plan na bieg: zacząć spokojnie, (jak na KaszubRuna), tak aby pierwsze 5 km pokonać w czasie 19:35, a następne odcinki pomiaru czasu sukcesywnie przyśpieszać. Jednak już po starcie uformowała się szybka grupka i grzechem było nie dołączyć do nich. Efekt był taki, że po 5 km czas wynosił 19:08😎, a z początkowej grupki zostały już tylko dwie osoby w tym oczywiście Rafał. Na kolejnym pomiarze czasu – 10 km – pojawił się podbieg, który wcale nie przystopował naszego biegacza, a wręcz przeciwnie! Rafał podkręcił jeszcze bardziej tempo, wykorzystując do tego korzystne warunki atmosferyczne – przez większość biegu wiatr w plecy – i samotnie pędził do mety. Mijały kolejne punkty pomiaru czasu na których było widać piękny, podręcznikowy negative split – 3:50, 3:49, 3:47 i wiedzieliśmy, że życiówka to kwestia chwili. Finalnie Rafał zameldował się na mecie jako 15. zawodnik z czasem 01:19:15! Tym samym Rafał został czwartym naszym zawodnikiem, który pokonał barierę 1 h i 20 minut.