Aneta Goździk-Zaręba na pierwszym stopniu podium w kategorii K40
Wojciech Zalasa na drugim stopniu podium w kategorii M55

Łódź Kocha Sport

2024-01-06

1 stycznia – pierwszy biegowy trening w ramach parkrun Łódź
6 stycznia – inauguracja sezonu startowego podczas Bieg Trzech Króli Łódź
Brzmi jak Déjà vu, ale to już Nasza coroczna tradycja i tym samym forma przywitania się z Nowym Rokiem, a na tym nie koniec wspólnych mianowników. Po raz ósmy rynek Manufaktury wypełnili biegacze, którym nie straszne są żadne warunki, gotowi ścigać się po nowe rekordy życiowe czy też po prostu dobrze się bawić, na sportowo. Na starcie tegorocznej edycji pojawiło się blisko 1700 zawodników, dla których przygotowana została nowa 5km trasa. Tym razem to nie ul. Zachodnia, a ul. Północna i Wschodnia prowadziły w pierwszej części biegu, by tradycyjna ostatnia długa prosta prowadziła pięknie oświetloną i udekorowaną ul. Piotrkowską. Za wyjątkiem trudnego startu, gdzie było dość wąsko przez co pierwsze kilkaset metrów było zdecydowanie wolniejsze, biegacze dobrze oceniali nową trasę, na której wpadło kilka życiówek chociażby w wykonaniu Karoliny, Jarka, Emila czy Edyty. Podobnie jak przed rokiem, tak i minionej soboty zdobyliśmy trzy  „pudła”. Aneta po rocznej przerwie powróciła na podium w swojej kategorii wiekowej K40 i był to powrót w dobrym stylu okraszony zwycięstwem. Dla przypomnienia w szóstej edycji -2022 – Nasza sprinterka uplasowała się na trzecim miejscu, tak więc lata mijają, a forma cały czas rośnie. Wojtek po raz drugi z rzędu uplasował się na drugim stopniu podium w kategorii M55, natomiast hat-trick pucharów uzupełniła Magda, która zajęła najniższy stopień podium w kategorii K45.
Po jakże udanej inauguracji przyszła pora na świętowanie  w wspólnym gronie, gdzie nie mogło zabraknąć rozmów o kolejnych nadchodzących startach.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i do zobaczenia podczas kolejnych treningów oraz zawodów!