zawody / turniej

Łódź Kocha Sport

2019-03-23

Pabianice

Pabianice zdobyte! Tak w dwóch słowach możemy opisać nasz dzisiejszy występ podczas IX Pabianicki Półmaraton oraz biegu towarzyszącego na 5 km. Tradycyjnie jak co roku na półmaraton w Pabianicach zawitała piękna słoneczna pogoda, wręcz idealna do walki o nowe rekordy życiowe. I tak rekordy padły.

Punktualnie o godzinie 11:00 półmaratończycy, wspólnie z zawodnikami startującymi w biegu towarzyszącym na 5 km, wyruszyli na trasę. W tym roku na trasie półmaratonu pojawiły się drobne modyfikacje (spowodowane pracami drogowymi), w postaciach braku nawrotki oraz małego objazdu na ostatnich 2 kilometrach.

W biegu na dystansie 5 km naszą drużynę reprezentowało 11 zawodników. Po skończonej swojej rywalizacji wszyscy czekali na mecie i dopingowali półmaratończyków lub, tak jak Paweł i bohater z poprzedniego tygodnia Rafał, służyli wsparciem na rowerach, podając wodę i żele.

Kolejne podium w swojej karierze zdobyła Agnieszka, która z czasem 21:47 uplasowała się na 2 miejscu w kategorii K30. Drugie tego dnia podium w biegu na 5 km padło łupem Kamila, który w swojej kategorii M30 uplasował się na najniższym stopniu podium z czasem 21:00. Bardzo nas cieszy rezultat uzyskany przez Kamila, który w poprzednim sezonie zmagał się z kontuzją, przekreślającą jego starty. Mamy nadzieję, że jest to dobry prognostyk i już niebawem wrócisz Kamilu do swojej dobrej dyspozycji, do której nas przyzwyczaiłeś.

Natomiast do półmaratonu przystąpiło aż 25 zawodników (spośród 1195 sklasyfikowanych), w tym trzech debiutantów na dystansie 21,0975 km – Adam, Mariusz oraz Łukasz. Tym razem naszym zawodnikom nie udało się stanąć na podium w swoich kategoriach wiekowych, ale w zamian za to zdobyliśmy coś cenniejszego… W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 2 miejsce, ustępując jedynie drużynie kenijskich biegaczy!!!

Po raz kolejny pokazaliśmy jak silną drużyną jesteśmy. Ma dla nas znaczenie nie tylko dobro poszczególnych zawodników, ale przede wszystkim ważna jest drużyna. Wspólne, ciężkie treningi w okresie jesienno-zimowym dają teraz efekty i motywują by w dalszym ciągu wspólnie trenować oraz wspierać się wzajemnie. Wspomniana ciężka praca zaowocowała również w postaci 15 nowych rekordów życiowych na dystansie półmaratonu!