Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Rzeszów

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Rzeszowa występowała była zawodniczka ŁKS, Ann Kalandadze,
– z powodu kontuzji palca u lewej ręki, Ivna Colombo nie była do dyspozycji trenera ŁKS w tym spotkaniu.

Był to mecz trzeciej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Liga – 86 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 69 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 17 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Partia rozpoczęła się od prowadzenia łodzianek 4:0.
Przy stanie 13:15 trener Stephane Antiga dokonał podwójnej zmiany (Wenerska-Rapacz oraz Honorio-Bińczyk), dzięki czemu gospodynie wyszły na prowadzenie 19:18.
Ostatni punkt rzeszowianki zdobyły blokiem na Jones Perry i to one wyszły na prowadzenie w meczu.

Tego seta lepiej zaczęły gospodynie 13:7,  16:13, dzięki wejściu na zagrywkę Klaudii Alagierskiej łodzianki wyrównały 17:17.
Zagrywki Martyny Grajber spowodowały, że siatkarki z Łodzi wyszły na prowadzenie 24:19, a ostatni punkt mocnym atakiem zdobyła Julita Piasecka.

Początek partii była wyrównany, do stanu 12:12 obie drużyny seriami zdobywały punkty.
Wejście na zagrywkę Magdaleny Jurczyk spowodowało dwu-trzypunktowe prowadzenie przeciwniczek, które utrzymały je do końca i w meczu prowadziły 2:1.

Do stanu 20:20 mecz była bardzo zacięty, obie drużyny seriami zdobywały punkty.
Błędy w obronie po stronie łodzianek spowodowały wyjście na prowadzenie zespołu z Rzeszowa 23:21, wtedy o czas poprosił Trener Michal Masek.
Po przerwie Wiewióry odrobiły straty i wyszły na prowadzenie wygrywając seta, dwie najważniejsze piłki skończyła 19-letnia Julita Piasecka.

5. set.

Łodzianki rozpoczęły od prowadzenia 2:0.
Po autowym ataku Veronicy Jones-Perry Developres prowadził 6:3.
Rzeszowianki powiększyły jeszcze dystans do pięciu punktów 13:8.
Takiej przewagi zespół trenera Stephane Antigi nie roztrwonił i to gospodynie wygrały 3:2.

MVP spotkania, została Jelena Blagojević zdobywając 21 punktów.

Najlepszą zawodniczką ŁKS, była Veronica Jones-Perry, która zdobyła 31 punktów.