Joker Świecie – ŁKS Commercecon Łódź 1:3

Świecie

Warto zapamiętać:
– w ŁKS zadebiutowała Valentina Diouf,
– funkcje kapitana drużyny ze Świecia pełniła była siatkarka ŁKS – Natalia Skrzypkowska.

Był to mecz osiemnastej kolejki sezonu 2021/2022 rozgrywek Tauron Ligi – 86. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Rozgrywki po raz 69. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 17. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek spotkania był bardzo wyrównany 7:7 i 11:11. Błąd Joanny Pacak w polu zagrywki oraz dwa punktowe bloki, dały gospodyniom trzy oczka przewagi 14:11. Długo jej nie utrzymały, bowiem łodzianki odrobiły straty 15:15 i ponownie obie ekipy walczyły punkt za punkt, do stanu 19:19. Vangeliya Rachkovska, zdobyła trzy punkty z rzędu i Joker wyszedł na prowadzenie 22:19. Atak Judyty Gawlak zakończył seta wynikiem 25:21.

W drugim secie, zacięta walka trwała do stanu 10:10. Dzięki skutecznej grze w ataku, eŁKaeSianki wyszły na dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca. Ostatni punkt zdobyła Valentina Diouf i w meczu był remis 1:1.

W kolejnej odsłonie łodzianki kontynuowały skuteczną grę w ataku. Przy zagrywce Klaudii Alagierskiej, odskoczyły gospodyniom na cztery punkty (8:4) i powiększyły przewagę po kolejnych akcjach (13:5). W końcówce seta, Wiewióry miały już jedenaście oczek przewagi (21:10). Do końca tej partii, pozwoliły gospodyniom zdobyć tylko jeden punkt (25:11).

Czwartego seta, łodzianki rozpoczęły od prowadzenie 6:1, wtedy o czas poprosił trener gospodyń. Gdy zawodniczki ze Świecia wyrównały 10:10, o czas poprosił Michał Cichy. Wiewióry wyszły na prowadzenie 15:10,a później 17:12. Skuteczne zagrywki Roberty Ratzke pozwoliły eŁKaeSiankom powiększyć przewagę (22:12), wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt atakiem zdobyła Martyna Grajber.

MVP spotkania, została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 19 punktów.