BKS BOSTIK Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Bielsko-Biała

Warto zapamiętać:
– był to mecz dwudziestej drugiej kolejki Tauron Ligi,
– był to ostatni mecz rundy zasadniczej w sezonie 2021/2022.

Początek spotkania był wyrównany (8:8), obie drużyny zdobywały punkt za punkt. Dzięki skutecznym blokom Joanny Pacak, Wiewióry wyszły na trzy punktowe prowadzenie (12:9). Do stanu 19:14 łodzianki kontrolowały grę. Gdy na zagrywkę weszła Dominika Pierzchała, gospodynie doprowadziły do remisu 20:20. Mocne zagrywki i as serwisowy Jones-Perry pozwolił wyjść zawodniczkom ŁKS na trzy punktowe prowadzenie, które utrzymały do końca, a ostatni punkt blokiem zdobyła Klaudia Alagierska.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły gospodynie (5:2). Przy stanie 15:12 o czas poprosił trener Michał Cichy. Po przerwie łodzianki zaczęły odrabiać straty i doprowadziły do wyrównania 19:19. W końcówce seta po stronie ŁKS doszło do skutecznej podwójnej zmiany (Ratzke – Gajer  i Diouf- Sobiczewska), dzięki czemu Wiewióry wygrały drugą partię 25:22.

Trzecią partię również lepiej rozpoczęły siatkarki z Bielska-Białej prowadząc 7:5 i 10:8. Przy zagrywce Joanny Pacak, ŁKS wyszedł na prowadzenie 16:13. W dalszej części seta gospodynie popełniały sporo błędów, co pomogło powiększyć Wiewiórom prowadzenie (21:15). Ostatni punkt w meczu zdobył ŁKS po błędnej zagrywce przeciwniczek.

MVP spotkania została wybrana Martyna Grajber, która zanotowała 40% pozytywnego przyjęcia oraz 12 punktów.