ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowalni Łódź 3:1

2022-05-08

Warto zapamiętać:
– było to dwudzieste pierwsze derbowe spotkanie z Budowlanymi w oficjalnych rozgrywkach ligowych,
– był to trzeci mecz fazy play-off w walce o 3 miejsce Tauron Ligi.

Pierwszą partię meczu lepiej rozpoczęły przeciwniczki (3:0). Udana gra przy siatce zawodniczki Grota, Zuzanny Góreckiej, doprowadziła do wyniku 10:6 i o czas poprosił trener Michał Cichy. Po przerwie ŁKS przy zagrywkach Veronicy Jones-Perry odrobił straty od stanu 9:12 do 19:12. Wysokie prowadzenie Łódzkie Wiewióry utrzymały do końca, a ostatni punkt w secie zdobyła zagrywką Martyna Grajber.

Początek drugiego seta był wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 4:4. Dzięki skutecznej grze w ataku, zawodniczki ŁKS wywalczyły trzy-czteropunktowe prowadzenie 8:5, 15:11. Po stronie ŁKS zaszła zmiana na zagrywce (Alagierska – Pacak), dzięki czemu przewaga eŁKaeSianek wynosiła już 7 punktów (21:14). Siatkarki ŁKS wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a set znowu zakończył się asem serwisowym, tym razem wykonanym przed Klaudię Alagierską.

Początek trzeciej partii lepiej rozpoczęły gospodynie 3:1, 11:6 i zmiany na boisku zaczął robić trener Budowlanych. ŁKS utrzymywał prowadzenie do stanu 17:12, wtedy na zagrywkę weszła Martyna Łazowska i dzięki skutecznym atakom Moniki Fedusio doszło do wyrównania 19:19. O czas poprosił Michał Cichy. Po przerwie przeciwniczki kontynuowały skuteczną grę w ataku i to one wygrały seta 25:23.

Czwarty set rozpoczął się wyrównaną grą punkt za punkt do stanu 7:7. Następnie na zagrywkę weszła Roberta Ratzke i ŁKS wyszedł na 4 punktowe prowadzenie (11:7). Perfekcyjne przyjęcie i skuteczne ataki po stronie ŁKS pozwoliło Wiewiórom utrzymać prowadzenie 16:11 i 20:13. Ostatni punkt w meczu pojedynczym blokiem zdobyła Valentina Diouf i to ŁKS mógł się cieszyć ze zdobycia brązowego medalu Mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022.

MVP spotkania została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 25 punktów.