ŁKS Commercecon Łódź – E.LECLERC MOYA Radomka Radom 3:1

– drużyny, umówiły się na rozegranie 4 setów, niezależnie od wyniku,
– w drużynie z Radomia, występowała była zawodniczka ŁKS – Krystyna Strasz,
– najwięcej punktów w ŁKS, zdobyła Julita Piasecka (18).

Był to drugi sparing ŁKS, w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023.

Mecz, lepiej rozpoczęły łodzianki, które po udanej kiwce Lany Scuki objęły prowadzenie 3:0.
Radomianki, przez chwilę skutecznie goniły, ale Wiewióry znów odskoczyły i prowadziły 11:7.
EŁKaeSianki, grały jednak cały czas swoje i bez problemu wygrały seta, którego pojedynczym blokiem na Yilmaz, zakończyła Julita Piasecka (25:14).

2.set.
Tego seta lepiej zaczęły radomianki, które po udanym bloku Justyny Łukasik, objęły prowadzenie 4:0.
Łodzianki, szybko zaczęły zmniejszać przewagę przeciwniczek i po asie serwisowym Natalii Dróżdż, zmniejszyły stratę do jednego punktu (4:5).
Wiewióry w końcu zaczęły grać dokładniej i odrobiły część strat (14:16), zmuszając szkoleniowca Radomki do wzięcia przerwy.
Udany blok Valentiny Diouf na Białej, doprowadził do remisu 22:22.
Kiedy kontrę skończyła Julita Piasecka, piłkę setową miały Wiewióry i ostatni punkt w tej partii zdobyła Natalia Dróżdż asem serwisowym.

3.set.
Trzecią partię, ponownie lepiej zaczęły siatkarki ŁKS Commercecon, które szybko osiągnęły przewagę 5:2.
Łodzianki, grały konsekwentnie i utrzymywały trzypunktową przewagę (11:8).
Kilka błędów w końcówce partii po stornie gospodyń, doprowadziło do remisu 22:22.
Po ataku Jasek, piłkę setową miały radomianki (24:23) i ta sama zawodniczka zakończyła seta, obijając ręce Valentiny Diouf.

4.set.
Czwarty set rozpoczął się od wyrównanej gry (6:6).
Po asie serwisowym Gajer, Wiewióry wyszły na prowadzenie 10:8 i trener Krzyształowicz zdecydował się na wzięcie przerwy.
Łodzianki, kontynuowały jednak swoją dobrą grę i po ataku Piaseckiej, prowadziły już`12:8.
Prowadzenie, Wiewióry utrzymały do końca i wygrały sparing wynikiem 3:1.