2022-09-29

Poczdam (Niemcy)

Warto zapamiętać:
– drużyny, umówiły się na rozegranie 4 setów, niezależnie od wyniku,
– z uwagi na drobne braki kadrowe w zespole SC Potsdam, na pozycji Libero dodatkowo występowały Paulina Maj-Erwardt i Kinga Drabek,
– najwięcej punktów w ŁKS, zdobyła Lana Scuka (21).

Był to trzeci sparing ŁKS, w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023.

Łódzkie Wiewióry, w pierwszej partii szybko wyszły na prowadzenie (4:0), jednak rywalki błyskawicznie wyrównały.
Dość długo trwała walka punkt za punkt, dopiero w połowie seta ekipa z Podczdamu wyszła na dwa punkty przewagi (16:14).
Gospodynie utrzymały prowadzenie do końca i ostatecznie wygrały 25:21.

W drugiej partii od początku na prowadzeniu były gospodynie 5:1 i 13:6.
Dzięki świetnym zagrywkom Aleksandry Gryki, łodzianki wyszły na prowadzenie 14:13.
Prowadzenie Wiewiór, wzrosło do trzech punktów, po punktowej zagrywce Julity Piaseckiej (20:17).
Gospodynie nie miały wiele do powiedzenia już do końca seta i łodzianki doprowadziły do wyrównania w meczu 1:1.

Trzecią odsłonę, nieco lepiej zaczęły podopieczne trenera Chiappiniego (5:3), ale gra była wyrównana i wkrótce taki był też wynik (8:8).
Skuteczna gra ŁKS w bloku i ataku pozwoliła wyjść na prowadzenie 18:11.
Wysokie prowadzenie Wiewióry utrzymały do końca i wyszły na prowadzenie w meczu 2:1.

Kolejnego seta, znów minimalnie lepiej otworzyły łodzianki (5:3), potem jednak szybko wyszły na wysokie prowadzenie 16:10.
W końcowej fazie rywalizacji, przeciwniczki odrobiły kilka punktów, ale ponownie nie były w stanie przełamać gry eŁKaeSianek.
Łódzkie Wiewióry wygrał 29:27 i cały mecz 3:1.