ŁKS Commercecon Łódź – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:4

mecz towarzyski/sparing

2022-10-14

Warto zapamiętać:
– drużyny umówiły się na rozegranie 4 setów, niezależnie od wyniku,
– ŁKS przystąpił do meczu bez 6 zawodniczek – Roberty Ratzke, Zuzanny Góreckiej, Kamili Witkowskiej, Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak, Pauliny Maj-Erwardt i Aleksandry Gryki,
– z powodu drobnej niedyspozycji Aleksandry Gryki, ŁKS miał w składzie tylko jedną środkową – Natalię Dróżdż, więc kadrę uzupełnił asystentem trenera – Adrianem Chylińskim,
– najwięcej punktów w ŁKS, zdobyła Julita Piasecka (15).

Był to szósty i ostatni sparing ŁKS, w okresie przygotowawczym do sezonu 2022/2023.

Mecz lepiej rozpoczęły rzeszowianki, które wykorzystały błędy ŁKS i objęły prowadzenie 4:1, a chwilę później 8:2.
Łodzianki, nieco opanowały swoją grę i po ataku Lany Scuki i kontrze ze środka Natalii Dróżdż zmniejszyły dystans do dwóch punktów (9:11).
Seria mocnych zagrywek Ann Kalandadze, sprawiła sporo kłopotów Wiewiórom i to podopieczne Stephana Antigi powiększyły swoją przewagę 15:9.
Trener Alessandro Chiappini, postanowił dokonać podwójnej zmiany (Gajer – Łyżwa i Diouf – Hryszczuk).
Rzeszowianki spokojnie doprowadziły do zakończenia seta i objęły prowadzenie w meczu (25:19).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej gry 3:3.
Rzeszowianki, po słabszym fragmencie, znów wróciły do swojej gry i po asie Julii Bińczyckiej, objęły prowadzenie 12:10.
Kiedy na zagrywkę weszła Kalandadze, rzeszowianki powiększyły swoją przewagę17:13.
Mimo, że Wiewióry starały się gonić wynik, to mając taką przewagę, siatkarki z Rzeszowa nie miały problemu z rozstrzygnięciem drugiej partii na swoją korzyść i po autowym ataku Hryszczuk, set zakończył się wynikiem 22:25.

Trzecią partię znów lepiej zaczęły rzeszowianki, które objęły prowadzenie 4:2.
Po mocnych atakach Valentiny Diouf, na tablicy pojawił się remis 7:7, ale znów jednak w polu zagrywki pojawiła się Kalandadze i z miejsca Developres zyskał trzypunktową przewagę 12:9.
W dalszej części seta, rzeszowianki osiągnęły sporą przewagę (21:15) i mogły spokojnie zmierzać do końca tej odsłony.
Łodzianki pod koniec zaczęły odrabiać straty, ale set zakończył się po skutecznym ataku ze środka Centki (25:22).

Ostatni, dodatkowy set tego spotkania, zaczął się od spokojnej, równej gry z obu stron 6:6,15:15.
W końcu na dwupunktowe prowadzenie wyszły Wiewióry, a kolejne oczko dołożyła atakiem Hryszczuk (19:16).
Skuteczna gra w ataku po stronie przeciwniczek, pozwoliła doprowadzić im do gry na przewagi, a ta zakończyła się sukcesem rzeszowianek, po skutecznym bloku Rapacz 29:27.