ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:14, 25:13, 25:20)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-11-21

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Bydgoszczy wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Monika (Bociek) Gałkowska,
– Nikola Krawczyk zadebiutowała w Tauron Lidze.

Był to mecz czwartej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 70 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie rozpoczęło się od gry punkt za punkt.
Po ataku Aleksandry Gryki było 4:4, dopiero od stanu 8:8 eŁKaeSianki zdobyły trzy punkty z rzędu i o czas poprosił trener Mirosław Zawieracz.
Siatkarki ŁKS wyszły na prowadzenie 17:11, dzięki atakom Aleksandry Gryki i Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak.
Trener Alessandro Chiappini rotował składem, wykonując klasyczną zmianę na rozegraniu i ataku (Gajer-Ratzke i Hryshchuk-Diouf).
Na boisku pojawiła się również, debiutująca w TAURON Lidze, Nikola Krawczyk.
Dwa ostatnie punkty w tym secie dała Wiewiórom Zuzanna Górecka i ŁKS wygrał 25:14.

Drugą partię gospodynie rozpoczęły od prowadzenia 5:1, dzięki skutecznym blokom środkowych.
Skuteczna gra w ataku Moniki Gałkowskiej, zmniejszyła przewagę łodzianek do 6:5, potem asa posłała Kluadia Alagierska-Szczepaniak i zrobiło się 8:5 dla eŁKaeSianek.
Kolejny blok Aleksandry Gryki, dał gospodyniom prowadzenie 17:7.
Po mocnym ataku Julity Piaseckiej, było już 21:9 dla ŁKS.
Łódzkie Wiewióry grały pewnie i po ataku Anastasiia Hryshchuk wygrały 25:13.

Trzeciego seta minimalnie lepiej rozpoczęły Bydgoszczanki, które po ataku Moniki Gałkowskiej prowadziły 5:3.
Zbicie Valentiny Diouf dało remis 7:7, a w kolejnej akcji punkt dołożyła Aleksandra Gryka i ŁKS wyszedł na prowadzenie 8:7.
Dopiero błąd Moniki Gałkowskiej sprawił, że to ŁKS miał cenne dwa oczka więcej (15:13).
Gdy blok dołożyła Valentina Diouf, zrobiło się 17:14 dla gospodyń, a przy 19:16, o czas poprosił trener Zawieracz.
Punkt zdobyty w ataku przez Aleksandrę Grykę, dał Wiewiórom prowadzenie 21:17, a 23:17 było po zbiciu Lany Scuki.
Z wygranej 25:20, łodzianki cieszyły się po udanym bloku Klaudii Alagierskiej-Szczepaniak.

MVP spotkania, została wybrana Aleksandra Gryka, która zdobyła 14 punktów.

– Klaudia Alagierska-Szczepaniak,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Kamila Witkowska,
– Julita Piasecka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero)
oraz Anastazja Hryshchuk, Nikola Krawczyk, Natalia Dróżdż, Kinga Drabek, Lana Scuka i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Anastasiia Hryshchuk i Adrian Chyliński po meczu z OnlyBio Pałac Bydgoszcz