ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:0
(25:11, 25:20, 25:23)

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-02-05

Warto zapamiętać.
W drużynie z Kalisza wystąpiły dwie byłe zawodniczki ŁKS – Zuzanna Efimienko-Młotkowska i Aleksandra Wójcik.

Był to mecz czternastej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Spotkanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które po skutecznych atakach Lany Scuki i Kamili Witkowskiej miały już o dwa punkty więcej (4:2). Skuteczne ataki w wykonaniu Łódzkiej przyjmującej Lany Scuki i atakującej Valentiny Diouf dały rezultat 12:4 dla ŁKS-u. Przyjezdne nie potrafiły wyeliminować ze swojej gry kolejnych błędów, co jeszcze bardziej utrudniło ich sytuację. Po błędzie w ataku Aleksandry Rasińskiej Kaliszanki traciły aż dwanaście oczek (8:20). Obyło się więc bez żadnych niespodzianek i to ŁKS triumfował pewnie w premierowym secie, o czym przesądził kończący długą wymianę atak Julity Piaseckiej (25:11).

Kolejna partia także zaczęła się lepiej dla EŁKaeSianek. Ich punktową serię rozpoczął as serwisowy Julity Piaseckiej. Po atakach Kamili Witkowskiej gospodynie miały więc już o pięć oczek więcej (9:4). Po skutecznych atakach Aleksandry Wójcik dystans wynosił już tylko dwa punkty (11:13). W końcówce zawodniczki ŁKS wykazały się bardzo czujną grą na siatce, a w ataku nie zamierzała się mylić Julita Piasecka. Ostatni punkt w tym secie padł na konto Łódzkich Wiewiór, dzięki autowemu atakowi Kaliszanek.

Na początku trzeciego seta nie zabrakło również punktowej zagrywki w wykonaniu Julity Piaseckiej (4:1). Zaraz blokiem popisała się Zuzanna Górecka i po ataku Diouf ŁKS miał już o pięć oczek więcej. W dodatku, niedługo potem dwa asy zanotowała na swoim koncie Klaudia Alagierska-Szczepaniak (13:6), a po ataku Julity Piaseckiej w końcówce partii  ekipa z Łodzi miała aż sześć oczek z przodu. Przyjezdne podjęły jeszcze walkę, po akcji zakończonej przez Rasińską traciły zaledwie punkt, ale koniec końców to ŁKS okazał się zwycięską drużyną, a „kropkę nad i” postawił atak Zuzanny Góreckiej (25:23).

MVP spotkania, została wybrana Julita Piasecka, która zdobyła 15 punktów.