MOYA Radomka Lotnisko Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

2022-12-30

Radom

Warto zapamiętać:
– w zespole z Radomia wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Krystyna Strasz.

Był to mecz dziewiątej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny zdobywały punkty skutecznymi atakami (6:7). Przy zagrywkach Roberty Ratzke Łodzianki przejęły inicjatywę, a gdy blok duetu Diouf/Alagierska-Szczepaniak zatrzymał atak Natalii Murek, o czas poprosił trener Krzyształowicz 10:7. Kolejne bloki Wiewiór i as Roberty Ratzke powiększyły przewagę 13:7. Przy wysokiej przewadze trener Alessandro Chiappini zdecydował się na podwójną zmianę (Diouf-Hryshchuk i Ratzke-Gajer). Po asie Zuzanny Góreckiej ŁKS prowadził 20:11. EŁKaeSianki wysokie prowadzenie utrzymały do końca, a ostatni punkt w secie zdobyła atakiem Anastazja Hryszczuk.

Od pierwszych akcji drugiej odsłony siatkarki ŁKS kontynuowały skuteczną grę, po kontrataku Valentiny Diouf odskoczyły na 6:2. Gdy w kolejnej akcji celny atak dołożyła Lana Scuka, o czas poprosił trener Radomianek. Błędy w polu zagrywki Łodzianek oraz skuteczne ataki Świrad spowodowały, że gospodynie odrobiły straty i na tablicy widniał remis 16:16. Z czasem inicjatywę ponownie przejęły Łódzkie Wiewióry i po kontrataku Zuzanny Góreckiej drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Radomki (17:19). Po przerwie asa dołożyła Roberta Ratzke i do końca to Łodzianki dyktowały warunki na boisku a ostatni punkt atakiem zdobyła Valentina Diouf.

Po zaciętym początku w trzeciej partii również inicjatywę przejęły siatkarki z Łodzi. Gdy gospodynie nie poradziły sobie z odbiorem zagrywki Kamili Witkowskiej, ŁKS odskoczył na 10:6 i o czas poprosił trener Krzyształowicz. W kolejnych akcjach Łodzianki kontynuowały skuteczną grę, a po asie Roberty Ratzke ponownie interweniował szkoleniowiec Radomki (13:7). W dalszej fazie seta trener Alessandro Chiappini sięgał po kolejne zmienniczki – Angelika Gajer, Julita Piasecka i Anastazja Hryshchuk. Skuteczny atak Kamili Witkowskiej dał serię piłek meczowych dla ŁKS (24:12), a pojedynek zamknął autowy atak po skosie Natalii Murek.

MVP spotkania, została wybrana Roberta Ratzke, która zdobyła 3 punkty, wszystkie asami serwisowymi.