BKS Bostic Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

2022-12-16

Bielsko-Biała

Warto zapamiętać
W zespole z Bielska wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Weronika Sobiczewska.

Był to mecz ósmej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek spotkania był zacięty. Raz za razem skutecznie punktowała Valentina Diouf (7:6). Po kontrataku Zuzanny Góreckiej Wiewióry odskoczyły na 12:9 i o czas poprosił trener gospodyń Piekarczyk. Jego zespół ambitnie walczył i asem serwisowym zmniejszył straty do jednego punktu (13:14). Gdy blok duetu Gryka/Scuka zatrzymał atak Szczepańskiej-Pogody, interweniował szkoleniowiec BKS (21:18). Do końca to Łodzianki kontrolowały grę, a autowa zagrywka Borowczak zamknęła pierwszego seta.

Drugiego seta EŁKaeSianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, grały One pewnie i stabilnie, wynik już nie ulegał wahaniom. Po ataku Kamili Witkowskiej ze środka było 10:6 dla ŁKS, a gdy atak skończyła Aleksandra Gryka zrobiło się 15:8 i o czas poprosił trener Piekarczyk. Z kolei trener Alessandro Chiappini dokonał podwójną zmianę (Ratzke-Gajer i Diouf-Hryshchuk) Blok duetu Gajer/Witkowska dał Wiewiórom prowadzenie 23:14. Wysokie prowadzenie drużyna ŁKS utrzymała do końca, a ostatni punkt zdobyła atakiem Zuzanna Górecka.

Trzecią partię EŁKaeSianki rozpoczęły od prowadzenia 3:0, to One górowały na siatce, a po bloku na Szczepańskiej-Pogodzie było już 7:2. Za sprawą skutecznej gry Sobiczewskiej BKS zmniejszył dystans i o czas poprosił trener Alessandro Chiappini (9:6). Gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke ŁKS wyszedł na wysokie prowadzenie 12:6. Gdy Valentina Diouf posłała asa, było już 18:9 dla Łodzianek, a as serwisowy Zuzanny Góreckiej dał im przewagę 23:10. Ostatecznie zespół z Łodzi triumfował do 12, a w całym meczu 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Lana Scuka, która zdobyła 11 punktów.

– Kamila Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Zuzanna Górecka,
– Aleksandra Gryka,
– Lana Scuka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Anastazja Hryshchuk, Julita Piasecka, Kinga Drabek i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Angelika Gajer i Adrian Chyliński po meczu z BKSem Bostik