Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1

Sezon 2021/2022 - Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet

Rzeszów

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Rzeszowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze,
– funkcję pierwszego trenera ŁKS pełnił Michał Cichy.

Był to mecz 1/8 rozgrywek o Tauron Puchar Polski w piłce siatkowej kobiet sezonu 2022/2023. Była to 65 edycja zmagań o siatkarski Puchar Polski, odbywających się od 1932 roku.

Mecz rozpoczął się od ataku z drugiej piłki Katarzyny Wenerskiej, a błąd w ataku Martyny Grajber dał Developresowi prowadzenie 3:1. Łodzianki wyrównały dzięki zbiciu Veroniki Jones-Perry (3:3). Na kolejne dwupunktowe prowadzenie gospodynie wyszły po ataku Jeleny Blagojević. Błąd w ataku Kamili Witkowskiej dał gospodyniom przewagę 11:7. Dwa ataki z rzędu Veroniki Jones-Perry dały Wiewiórom 13. punkt, ale wciąż traciły do rywalek 5. EŁKaeSianki rzuciły się do odrabiania strat. Przy zagrywce Klaudii Alagierskiej dobrze blokiem popracowała Kamila Witkowska. Po ataku Martyny Grajber było po 21. W końcówce obie ekipy walczyły zacięcie, ale od stanu 23:23 dwa punkty powędrowały na konto przeciwniczek i to One wygrały 1. seta.

Drugą partię otworzył skuteczny atak Pietry Jukoski, a po błędzie Bruny Honorio ŁKS prowadził 3:2. Kolejny błąd Rzeszowianek, tym razem Jeleny Blagojević, dał Wiewiórom przewagę 5:3. Jednak dwa kolejne punkty powędrowały na konto Developresu i mieliśmy remis 5:5. Zespoły walczyły punkt za punkt. Blok Kamili Witkowskiej na Honorio dał kolejny remis – 9:9. Przy stanie 11:9 dla gospodyń o czas poprosił trener Michał Cichy. Przewaga gospodyń powiększyła się do czterech punktów, gdy atak skończyła Honorio. W drugiej części seta Rzeszowianki wrzuciły wyższy bieg i zbudowały sobie przewagę kilku „oczek”. Tym razem nie dały ŁKS odrobić strat i wygrały 25:17.

Trzeciego seta Łódzkie Wiewióry rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Po ataku Jones-Perry było 6:2 dla Łodzianek, ale skutecznie odpowiedziała Izabella Rapacz. Autowe zbicie Kamili Witkowskiej dało kolejny punkt gospodyniom (8:9). Przy zagrywce Veronicy Jones-Perry piłka wracała na stronę ŁKS i mocno zbiła ją Witkowska (15:12). Wiewióry zbudowały sobie cztery punkty przewagi, ale po trudnej zagrywce Stencel zmalała ona do dwóch „oczek” (19:17). Po asie Joanny Pacak było 21:18 dla EŁKaeSianek, zaś na 22:19 z drugiej piłki zaatakowała Roberta Ratzke. W końcówce Siatkarki z Łodzi nie straciły koncentracji i wygrały 25:20.

Początek czwartej partii był wyrównany. Po ataku Veroniki Jones-Perry było 4:4, a następnie punkt z zagrywki zapisała na swoim koncie Klaudia Alagierska. Na trzypunktowe prowadzenie wyszły Rzeszowianki, gdy została zablokowana Julita Piasecka. O czas poprosił trener Michał Cichy. Gdy Veronica Jones-Perry zerwała atak było już 13:9 dla przeciwnicze. Po ataku z piłki przechodzącej Anny Stencel gospodynie prowadziły 16:10. Łódzkie Wiewióry ruszyły jeszcze do walki. Po ataku Kamili Witkowskiej traciły jeden punkt (16:17). Atak Blagojević po bloku dał Rzeszowiankom prowadzenie 21:19. Łodzianki obroniły jeszcze piłkę meczową, ale seta zamknęła atakiem Kara Bajema. Developres wygrał 25:23 i cały mecz 3:0. Tym samym zespół ŁKS pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski.

MVP spotkania, została wybrana Kara Bajema, która zdobyła 20 punktów, a najlepszą zawodniczką ŁKS została wybrana Veronica Jones-Perry z dorobkiem 27 punktów.

– Martyna Grajber,
– Kamila Witkowska,
– Julita Piasecka,
– Veronica Jones-Perry,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Joanna Pacak, Pietra Jukoski, Weronika Sobiczewska i Angelika Gajer.
Trener: Michał Cichy.
Trener II: Bartłomiej Bartodziejski.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.

ŁKS Commercecon Łódź – Puchar Polski: Paulina Maj Erwardt i Michał Cichy po meczu z Developresem Bella Dolina Rzeszów