ŁKS Commercecon Łódź – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:0

Sezon 2022/2023 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2023-04-05

Warto zapamiętać.
Natalia Dróżdż zdobyła swój pierwszy punkt dla ŁKS.

Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy fazy Play-off sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Łodzianki bardzo dobrze rozpoczęły mecz dzięki agresywnej zagrywce Roberty Ratzke. Zespół z Bydgoszczy miał problem ze znalezieniem właściwych rozwiązań w ataku. Bardzo dobrze w ataku radziła sobie Valentina Diouf i to po jej akcjach ŁKS prowadził 6:1. Seria zagrywek Lany Scuki została przerwana dopiero przez skuteczny atak Lewandowskiej (9:2). Po bloku na Żurowskiej trener Jakub Tęcza poprosił o drugą przerwę. Po kolejnym skutecznym uderzeniu Valentiny Diouf przewaga urosła do 18:8, a chwilę później kolejny błąd popełniła Anne Claire Ter Brugge. Piłkę setową plasując zdobyła Aleksandra Gryka, a chwilę później Żurowska zaatakowała w aut (25:11).

Bardzo mocno na początku drugiego seta zagrywała Paulina Bałdyga. Dzięki skutecznym atakom w wykonaniu Lewandowskiej to Pałac prowadził na początku seta 8:6, a na korzyść Wiewiór szalę zaczął przechylać blok. Po wykorzystanej przez Lanę Scukę kontrze, sprawy wróciły na właściwe dla EŁKaeSianek “tory”. Żurowska odbiła się od bloku (15:11) i to ŁKS przejął pełną kontrolę na parkiecie. Piłkę setową, obijając blok, zdobyła Anastazja Hryszczuk i to również Ona przypieczętowała wynik drugiej partii (25:19).

Na początku partii to Lana Scuka wzięła sprawy w swoje ręce (3:0). Łodzianki dalej kontrolowały sytuację i długą wymianę zakończył blok na Żurowskiej 6:2. Łódzkie Wiewióry dalej obijały dłonie rywalek w bloku, a piłkę daleko w aut posłała Łyszkiewicz. Od tego momentu ŁKS grał wręcz koncertowo. Asa dołożyła Roberta Ratzke (15:7). Swój zespół próbowała jeszcze poderwać do walki Pola Nowakowska. Pogoń okazała się jednak zbyt późna, a mecz zakończyła zagrywka w siatkę Bałdygi (25:18).

MVP spotkania, została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 18 punktów.

– Kamila Witkowska,
– Valentina Diouf,
– Julita Piasecka,
– Aleksandra Gryka,
– Lana Scuka,
– Paulina Maj-Erwardt (Libero),
oraz Anastazja Hryshchuk, Kinga Drabek, Natalia Dróżdż i Angelika Gajer.
Trener: Alessandro Chiappini.
Trener II: Adrian Chyliński.
Trener II: Maciej Juszt.
Fizjoterapeuta: Łukasz Burtnik.
Statystyk: Kamil Kwieciński.

ŁKS Commercecon Łódź – Kamila Witkowska i Julita Piasecka po meczu z OnlyBio Pałacem