Allianz MTV Stuttgart – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

2019-09-22

Szamotuły

Był to trzeci i ostatni mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Amica Cup.

Warto zapamiętać.
Trener ŁKS miał do dyspozycji 13 siatkarek. Zabrakło w składzie Katariny Lazović, która wraz z reprezentacją Serbii brała udział w Pucharze Świata w Japonii.

Mecz dobrze rozpoczęły siatkarki z Niemiec, które szybko wyszły na prowadzenie 8:2 i trener ŁKS poprosił o przerwę. Łodzianki popełniały sporo błędów i szkoleniowiec Łódzkich Wiewiór drugą przerwę wykorzystał już przy stanie 14:7 dla przeciwnika. Po asie serwisowym Channon Thompson zespół ze Stuttgartu prowadził już 19:10. EŁKaeSianki jednak zerwały się jeszcze do walki. Kilka razy wolne miejsce w boisku rywali znalazła Oliwia Laszczyk, jednak było to za mało by odrobić straty w tej partii. ŁKS przegrał tego seta do 16 po autowym ataku Izabeli Kowalińskiej.

Na początku drugiego seta Łodzianki dotrzymywały kroku rywalkom. Jednak gdy zaczęły się mylić w ataku, zespół ze Stuttgartu odskoczył na pięć punktów (12:7). Siatkarki ŁKS stać było na pojedyncze, dobre akcje w ataku, ale to rywalki z Niemiec kontrolowały wynik i dyktowały warunki gry (17:11). Blok rywalek był momentami nie do przejścia dla Łodzianek. W końcówce ŁKS próbował odrobić straty i zdobył kilka punktów z rzędu, jednak w końcówce znów musiały uznać wyższość przeciwnika. Allianz MTV Stuttgart wygrał drugą partię 25:20, po skutecznym bloku.

Do stanu 7:7 obie drużyny grały punkt za punkt. Od tego stanu Niemki popisały się kilkoma skutecznymi blokami i przy czteropunktowej przewadze rywalek trener Marek Solarewicz przywołał swoje zawodniczki do ławki rezerwowych. ŁKS się nie poddawał, po ataku Oliwii Laszczyk miał już tylko punkt straty (13:14), a po bloku Ewy Kwiatkowskiej i ataku Izabeli Kowalińskiej wyszedł na prowadzenie 19:18. Przy stanie 22:20 dla Łodzianek, trener rywalek wykorzystał drugą przerwę w tym secie. Po niej Siatkarki z Niemiec odrobiły straty, a następnie dzięki dobrym akcjom na siatce Celine van Gestel wyszły na prowadzenie. W końcówce na przewagi lepsze okazały się siatkarki ze Stuttgartu, które po bloku na Natalii Skrzypkowskiej wygrały 26:24.