ŁKS Commercecon Łódź – Grot Budowlani Łódź 1:3

2019-09-28

Był to drugi mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Commercecon Cup.

Warto zapamiętać:
– Trener ŁKS miał do dyspozycji 13 siatkarek,
– zabrakło w składzie Katariny Lazović, która wraz z reprezentacją Serbii brała udział w Pucharze Świata w Japonii,
– organizatorem turnieju był klub ŁKS Commercecon Łódź.

Mecz zaczął się od prowadzenia ŁKS 2:0. Po skutecznym bloku na Darii Szczyrbie i udanej kontrze, Budowlani objęli prowadzenie 5:3, a kolejny punkt zagrywką dołożyła Charlotte Leys. Dwie skuteczne zagrywki Darii Szczyrby pozwoliły uzyskać EŁKaeSiankom punkt przewagi (8:7). Podrażniło to rywalki, które złapały rytm i zdobyły kilka punktów z rzędu, obejmując prowadzenie 12:9. Szybko odpowiedział na tę serię ŁKS, który po zagrywkach Evy Mori zbliżył się na jeden punkt (11:12). Po skutecznym bloku na Aleksandrze Wójcik było już 20:17 i trener Marek Solarewicz poprosił o przerwę. Gdy na zagrywkę weszła Julia Nowicka to powiększyła się przewaga Budowlanych 23:19. Ostatni punkt w tej partii przeciwniczki zdobyły dzięki zagrywce w siatkę Moniki Bociek.

Dwa pierwsze punkty w drugiej partii powędrowały na konto gospodyń. Skutecznie zagrywała Charlotte Leys, dzięki czemu Budowlani wyszli na prowadzenie 6:2. Później gra się nieco wyrównała, ale goście wciąż utrzymywali przewagę (9:5). Wiewióry miały swoje szanse na zbliżenie się do rywalek, ale myliły się w ataku. Nie myliły się za to siatkarki Grota, które powiększyły prowadzenie do 12:6. Kiedy siatkarki gości dołożyły kolejną wygraną akcję, szkoleniowiec ŁKS poprosił o i czas, po którym z drugiej linii w siatkę zaatakowała Aleksandra Wójcik. Siatkarki Grota grały swobodnie, mając dziesięciopunktowy zapas (19:9). Seta skończyła atakiem Anastasia Kraiduba (25:12) i Budowlani objęli prowadzenie w meczu 2:0.

Gospodynie trzecią partię rozpoczęły od prowadzenia 5:2. Po błędzie dotknięcia siatki po stronie EŁKaeSianek i dobrych zagrywkach Bączyńskiej Budowlani doprowadzili do wyrównania 7:7. Następnie dobrą serią zagrywek popisała się Daria Szczyrba i ŁKS znowu wyszedł na prowadzenie 14:9. Wiewióry nie zwalniały jednak tempa i niedługo później prowadziły już 18:12. Po asie Moniki Bociek prowadziły już 22:12. Pierwszą piłkę setową posłała w aut z zagrywki Ewa Kwiatkowska, ale kolejna akcja padła już łupem ŁKS. Tym samym Łódzkie Wiewióry wygrały 25:15.

Czwarty set od początku był wyrównany. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Siatkarki Grota (11:5), przy serii zagrywek Julii Twardowskiej. Trener ŁKS zareagował na tę sytuację, zmieniając rozgrywające (Mori-Edelman). Jednak nadal skutecznie w ataku radziły sobie rywalki i o czas poprosił Trener Marek Solarewicz. Po dobrych zagrywkach Nicole Edelman, ŁKS zmniejszył straty (11:14). Budowlani nie pozwalali się jednak dogonić i trzymali dystans (17:13). Po ataku ze środka Anny Lewandowskiej, aż pięć piłek meczowych mieli goście. Nadzieje ŁKS przedłużyła jeszcze skuteczną kiwką Monika Bociek, ale chwilę później skutecznym atakiem mecz zakończyła Kraiduba (25:20).