ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3

Rzeszów

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Rzeszowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze,
– po tym meczu stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) wynosił 1:0 dla Rzeszowa.

Był to pierwszy mecz finałowy fazy Play-off sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Seta lepiej rozpoczęły rywalki. Bardzo mocne zagrywki Wenerskiej i ataki Jurczyk, pozwoliły wyjść Developresowi na prowadzenie 4:0, 7:0. Serię przerwał dopiero skuteczny blok po próbie kiwki Kalandadze (7:1). Wejście w mecz szło gospodyniom bardzo mozolnie. Rzeszowianki walczyły w obronie i pewnie wykorzystywały wypracowane okazje. Blok obiła Ann Kalandadze, a asa serwisowego chwilę później posłała Weronika Centka (15:5).  ŁKS próbował zniwelować przewagę przyjezdnych blokiem, jednak niewiele udało się uratować. Po chwili rywalki miały piłkę setową, a ostatnią akcję skutecznym atakiem skończyła Ann Kalandadze (14:25).

Drugą partię lepiej rozpoczęły Łodzianki, blokując Jelenę Blagojević. Jednak problemy w przyjęciu u Lany Scuki i Pauliny Maj-Erwardt spowodowały, że to rywalki znowu wyszły na prowadzenie 6:4. Do remisu doprowadził dopiero podwójny blok na Blagojević (14:14). Skuteczne ataki skrzydłami Zuzanny Góreckiej i Valnetiny Diouf pozwoliły EŁKaeSiankom wyjść na prowadzenie 18:15. Ostatni punkt w tej partii na konto ŁKS “wpadł” dzięki atakowi w aut Blagojević.

Trzecią partię znowu lepiej rozpoczęły Siatkarki z Rzeszowa, szybko obejmując prowadzenie 7:4. W szeregi gospodyń wkradały się kolejne błędy własne, a po autowym ataku Zuzanny Góreckiej Developres prowadził już 9:5. Gra ŁKS opierała się wyłącznie na atakach Valentiny Diouf. Swoje punkty w polu zagrywki dołożyła chwilę później Ann Kalandadze (15:7). ŁKS mozolnie próbował odrabiać straty. Pomimo chaosu na boisku ważną kontrę skończyła sprytnym plasem Lana Scuka (17:19). Roberta Ratzke próbowała włączyć do gry swoje środkowe, ale to rzeszowski blok lepiej przewidywał pomysły brazylijskiej rozgrywającej (24:21). Skuteczny blok na Zuzannie Góreckiej zakończył seta (25:21).

Skuteczne bloki na Valentinie Diouf spowodowały, że Rzeszowianki prowadziły 5:2. Skuteczna gra rywalek pod siatką, spowodowała, że zwiększyły swoją przewagę do 9:4. Błędy własne w drużynie ŁKS i skuteczne ataki ze skrzydeł przeciwniczek, uniemożliwiały Łodziankom odrobić strat. Dobre wejście w polu zagrywki zanotowała Natalia Dróżdż, ale chwilę później kolejnego asa posłała Kalandadze (17:12). Piłkę setową Rzeszowianki miały po błędzie dotknięcia siatki po stronie ŁKS, a chwilę później mocnym atakiem Ann Kalandadze zakończyła mecz.

MVP spotkania, została wybrana Ann Kalandadze, która zdobyła 25 punkty, a najlepszą Siatkarką ŁKS została wybrana Paulina Maj-Erwardt, która zanotowała 50% skutecznego przyjęcia.