1965-02-04

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Warto zapamiętać.
ŁKS przystąpił do meczu osłabiony bez swojego bramkarza Mruka i po pierwszej tercji mało kto spodziewał się wygranej ŁKS. Jednak kolejne dwie tercje nie pozostawiły złudzeń, która drużyna była lepsza, w bramce łódzkiej drużyny dobrze spisał się młodziutki bramkarz Woch.

Opis.
10. sezon I ligi w hokeju na lodzie, rozegrany został na przełomie 1964 i 1965 roku. Był to 29. sezon rozgrywek o mistrzostwo Polski. W rozgrywkach wzięło udział 8 zespołów. Nikt nie spadał z ligi wskutek powiększenia jej w następnym sezonie do 10 zespołów. Za zwycięstwo klub otrzymywał dwa punkty, a za remis jeden punkt. Po 28. kolejkach sezonu zasadniczego, 4 najlepsze zespoły rozgrywały rundę finałową systemem mecz i rewanż każdy z każdym. Drużyny, które zajęły miejsca 5-8 po rundzie zasadniczej, zagrały ze sobą o utrzymanie w I lidze. Drużynom zaliczono wszystkie punkty z pierwszej fazy rozgrywek i tak przedstawiał się ich kapitał:
– Podhale Nowy Targ 26 pkt 108:104,
– ŁKS Łódź 21 pkt 95:132,
– Górnik Murcki 16 pkt 87:140,
– Naprzód Janów 14 pkt 89:138.

Skład ŁKS w sezonie:
– bramkarze – Jerzy Mruk, Antoni Zwierzchowski, Leszek Woch,
– obrońcy – Kazimierz Chodakowski, Jerzy Lach, Henryk Mrówczyński,  Stanisław Fryźlewicz, Karol Rakowski,
– atak – Krzysztof Białynicki, Leszek Lejczyk, Sławomir Odorowicz,
Włodzimierz Parzynowski, Mieczysław Słowakiewicz, Władysław Rożeń, Stanisław Wójcik, Jerzy Januszewski, Lucjan Zieliński, Janusz Baranowski, Bolesław Zydlewicz, Zenon Adamiec.