MOYA Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 1:2

zawody / turniej

2023-08-14

Gdańsk

Warto zapamiętać:
– był to trzeci, a zarazem ostatni mecz ŁKS Commercecon Łódź w letnim, plażowym turnieju PreZero Grand Prix PLS 2023,
– ŁKS po odniesieniu dwóch porażek i jednego zwycięstwa uplasował się w grupie na 3. miejscu, a w rankingu ogólnym na miejscu 9,
– turniej był 4. edycją letniego turnieju w piłce siatkowej, zorganizowaną przez Polską Ligę Siatkówki dla męskich i kobiecych klubów uczestniczących w PlusLidze, Tauron 1. Lidze oraz Tauron Lidze,
– 12 drużyn zostało podzielonych na 3 grupy, ŁKS znajdywał się w grupie B,
– każda z drużyn na boisku liczyła cztery osoby,
– mecze były rozgrywane w Gdańsku na Energa Stadion Letni.
– kapitanem zespołu była Paulina Zaborowska.

1. set
Po wyrównanym początku spotkania inicjatywę zaczęły przejmować Łodzianki. W kolejnych akcjach ŁKS grał konsekwentnie, zaś w szeregach przeciwniczek zaczęły pojawiać się błędy. Przy stanie 11:6 dla Łódzkich Wiewiór interweniował radomski szkoleniowiec. Po przerwie blok dołożyła Anastazja Hryszczuk. Passę rywalek przerwała dopiero kiwką Natalia Murek (7:12). W kolejnych akcjach Radomianki poprawiły skuteczność w ataku, zmniejszając straty (10:13). W dalszej fazie seta również Łodziankom zdarzało się popełniać błędy. Po bloku Pauliny Reiter Radomianki zbliżyły się do ŁKS na 17:20. Po kiwce Pauliny Zaborowskiej ŁKS miał kolejne piłki setowe – 24:19. Ostatni punkt padł po błędzie na siatce Martyny Świrad.

2. set
Pierwsze akcje drugiego seta były wyrównane, choć niepozbawione błędów. Radomianki poprawiły grę w obronie i zaczęły wyprowadzać skuteczne kontrataki. Gdy swoją akcję skończyła Paulina Reiter Radomka odskoczyła na 11:6 i o czas poprosił szkoleniowiec ŁKS Maciej Juszt (6:11). Kolejne akcje były długie. Z czasem EŁKaeSianki coraz skuteczniej punktowały i gdy złapały kontakt punktowy z rywalkami interweniował szkoleniowiec Radomki (13:14). Po przerwie mocny atak Anastasii Hryszczuk doprowadził do remisu. W kolejnych akcjach trwała walka punkt za punkt. Gdy bardzo długą wymianę pełną efektownych obron zakończyło zagranie w siatkę Murek było 19:18 dla Zawodniczek z Łodzi. W końcówce Łódzkie Wiewióry popełniały błędy, oddając punkty rywalkom (24:20). Punkt na wagę tie-breaka zdobyła Klaudia Nowakowska.

3. set
W trzeciej odsłonie trwała gra punkt za punkt. Obie drużyny ofiarnie walczyły w obronie. Żaden z zespołów nie był w stanie zbudować przewagi. Z czasem sytuacja na tablicy wyników nie zmieniała się, akcje wciąż były długie (9:9). Dopiero w końcówce Łodzianki przy zagrywkach Kingi Drabek zaliczyły serię, którą nie przerwał nawet czas dla trenera Radomki (10:12, 10:14). Radomianki obroniły trzy piłki meczowe, po bloku na Aleksandrze Gryce interweniował Łódzki szkoleniowiec (14:13). Po przerwie Aleksandra Gryka wykorzystała piłkę na siatce.