Igor Gorgonzola Novara – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Sezon 2019/2020 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2020-02-18

Miejsce wydarzenia.
Novarra

Opis.
20. sezon Ligi Mistrzyń, rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Warto zapamiętać:
– było to szóste spotkanie ŁKS w Lidze Mistrzyń w grupie C,
– ŁKS zajął trzecie miejsce, co nie dawało dalszej możliwość w grze w Lidze Mistrzyń.

1. set.
Mecz lepiej rozpoczęły Łodzianki, które za pomocą skutecznych ataków wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Nie udało im się jednak utrzymać przewagi i już po chwili rywalki doprowadziły do wyrównania. Na zagrywce we włoskiej drużynie świetnie radziła sobie także Elica Wasiljewa, która jedynie powiększyła stratę Wiewiór (7:12). W połowie seta w ataku zaczęła wyróżniać się Monika Bociek, a Katarina Lazović dopisała do swojego konta asa serwisowego. Dystans punktowy między drużynami zmniejszył się jedynie na chwilę. W końcówce powrócił do aż pięciu punktów na rzecz Włoszek (20:15). Ta strata była już więc dla EŁKaeSianek zbyt duża do nadrobienia, przez co musiały się ostatecznie pogodzić z wygraną swoich przeciwniczek (25:21).

2. set.
Druga partia zaczęła się od wyrównanej walki, którą zdołał przełamać zespół z Łodzi. Po błędzie w ataku przeciwniczek Wiewióry wygrywały trzema punktami (6:3). Siatkarki z Novary nie zamierzały jednak odpuszczać. Po asie serwisowym Cristiny Chirichelly zmniejszyły dystans do jednego oczka. Łodzianki nie dopuściły mimo wszystko do wyrównania. Za chwilę przywróciły swoją przewagę po punktowej zagrywce Klaudii Alagierskiej (11:8). Rywalki przejęły inicjatywę dopiero, gdy w ataku uaktywniła się Jovana Brakočević. Dzięki skutecznej grze w ataku przeciwniczki wygrały również drugą partię meczu.

3. set.
Trzeciego seta ŁKS od bloku Alagierskiej i punktowej zagrywki Katariny Lazović. Na ataku rozstrzelała się także Monika Bociek, która umocniła swój zespół na trzypunktowym prowadzeniu (5:2). Na zagrywce uaktywniła się Aleksandra Wójcik, dzięki czemu Łodzianki powiększyły swoją przewagę do aż sześciu oczek (11:5). Włoszki starały się zmniejszyć straty, ale Wiewióry nie wstrzymywały ręki w polu serwisowym nawet w połowie seta. Przez większość tej partii można więc było obserwować znaczną dominację siatkarek z Łodzi. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero pod koniec. Wtedy punktową zagrywkę wykonała Brakočević, a Bociek nie potrafiła uniknąć błędu w ataku. Ostatecznie spowodowało to szybkie wyrównanie stanu rywalizacji (20:20), przez co wygrana stała się kwestią otwartą. Tym razem konieczna okazała się gra na przewagi, którą szczęśliwie dla siebie zdołały zakończyć zawodniczki z Novary (26:24).

Najwięcej punktów dla ŁKS zdobyły Monika Bociek i Katarina Lazovic – po 13.