Khimik Yuzhny – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Sezon 2019/2020 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Puchary Europejskie

2019-11-26

Jużne (Ukraina)

20. sezon Ligi Mistrzyń, rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Warto zapamiętać.
Było to drugie spotkanie ŁKS w Lidze Mistrzyń w grupie C.

Początek meczu był wyrównany, po stronie ŁKS z dobrej strony w ataku pokazała się Monika Bociek. W pewnym momencie Łodzianki stanęły i Chimik odskoczył na trzy punkty (11:8). Po przerwie na życzenie trenera Marka Solarewicza EŁKaeSianki zaczęły odrabiać straty. Świetnie zagrywała Katarina Lazović, ŁKS postawił szczelny blok i zdobył siedem punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 15:12. Drugą już przerwę wykorzystał wtedy trener Jewgen Nikołajew. Po niej mistrz Ukrainy odrobił straty, doprowadzając do remisu 16:16. Łodzianki znów odskoczyły, wykorzystując błędy rywalek i w końcówce prowadziły nawet 23:20, ale nagle stanęły. Chimik odrobił straty, a potem po atakach Kateryny Frołowej i Juliji Bojko wygrał tego seta 25:23.

Drugiego seta lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko wyszły na prowadzenie 5:2. Łodzianki błyskawicznie odrobiły straty, doprowadzając do remisu 6:6. Wiewióry miały jednak problemy z przyjęciem zagrywki i kończeniem ataków nawet na pojedynczym bloku. Chimik znów odskoczył na trzy punkty (13:10). Trener Solarewicz poprosił o przerwę, a drugą wykorzystał już przy stanie 16:11 dla rywalek. Dobrze w drużynie ukraińskiej spisywała się na środku siatki Kateryna Frołowa, a gra ŁKS całkowicie się posypała. Gospodynie to wykorzystały i w pewnym momencie prowadziły już 22:14. Niewiele pomogły zmiany, których dokonał trener Łodzianek. EŁKaeSianki grały w tym secie słabo i zasłużenie przegrał do 17 po autowym ataku Izabeli Kowalińskiej.

Po tym słabym secie EŁKaeSianki się zmobilizowały. Po kilku piłkach kolejnej partii i skutecznym ataku Aleksandry Wójcik prowadziły już 4:0. Szybko tę przewagę jednak straciły i gra się wyrównała, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Łódzki zespół nie mógł sobie poradzić z atakami Juliji Bojko. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Katarina Lazović, ŁKS odskoczył rywalkom na cztery punkty (20:16) i tę przewagę utrzymał już do końca. Ciężar ataku u Łodzianek wzięły na siebie Katarina Lazović i Izabela Kowalińska. Seta wynikiem 25:20 dla ŁKS zakończył błąd dotknięcia siatki w zespole gospodyń.

Po wyrównanym początku czwartej odsłony meczu ŁKS wyszedł na prowadzenie 7:4, a w głównej roli w Łódzkim zespole wystąpiła Aleksandra Wójcik. Zespół Wiewiór utrzymywał niewielką przewagę, ale znów dawała o sobie znać Kateryna Frołowa i Chimik był tuż za ŁKS (11:12). Po asie serwisowym Izabeli Kowalińskiej przewaga EŁKaeSianek wzrosła do czterech punktów i przy stanie 16:12 trener Nikołajew przerwał grę. Jego podopieczne odrobiły dwa punkty straty, ale potem były już bezradne wobec coraz lepiej grającego ŁKS. Nie do zatrzymania były na siatce Izabela Kowalińska i Katarina Lazović. Łodzianki pewnie wygrały tego seta 25:18, doprowadzając do tie-breaka.

5. set.
Decydujący set rozpoczął się od wymiany punkt za punkt, ale gdy tylko siatkarki ŁKS po bloku Joanny Pacak odskoczyły na dwa punkty (5:3), trener gospodyń poprosił o przerwę. Świetna gra w bloku środkowej Łodzianek oraz atak Katariny Lazović sprawiły, że przy zmianie stron boiska Łódzkie Wiewióry prowadziły pięcioma punktami, a Ukrainki nie mogły znaleźć recepty na ataki serbskiej skrzydłowej ŁKS(10:4). Podopieczne trenera Marka Solarewicza nie wypuściły już szansy na wygraną z rąk. Ostatniego seta zakończył skuteczny atak Aleksandry Wójcik (15:8) i ŁKS wygrał swój drugi mecz w grupie C Ligi Mistrzyń.

MVP spotkania została wybrana Katarina Lazović z dorobkiem 20 punktów.