ŁKS Commercecon Łódź  – #VolleyWrocław 3:1
(23:25, 25:18, 25:17, 25:16)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-01-11

Był to trzynasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Wrocławianki od błędu komunikacji w obronie i zepsutej zagrywki rozpoczęły inauguracyjną odsłonę meczu. Akcję na 4:4 pewnym atakiem z lewego skrzydła zakończyła Aleksandra Wójcik. Podopieczne Michała Maska nie poradziły sobie z przyjęciem zagrywki Aleksandry Rasińskiej, a nad siatką problemów ze zbiciem piłki przechodzącej nie miała Magdalena Soter i o czas poprosił trener gospodyń (7:11). W drugiej części seta błąd popełniła Karolina Piśla wyrzucając atak w aut, ale nadal Wrocławianki kontrolowały wynik(17:19). Skuteczna gra na siatce Natalii Murek dała w końcowej części seta pięciopunktową przewagę rywalkom(19:24). Pomimo ambitnej pogoni EŁKaeSianek autowa zagrywka Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej zakończyła tego seta (23:25).

Znacznie lepiej w drugiego seta weszły siatkarki ŁKS. Skuteczne ataki Agaty Wawrzyńczyk pozwoliły Łodziankom szybko wyjść na prowadzenie (4:1). Skutecznie ręce Natalii Gajewskiej obiła Regiane Bidias i wreszcie gospodynie zaczęły dyktować warunki w tym spotkaniu (11:5). Niemoc w ataku zespołu #VolleyWrocław odcisnęła wyraźne piętno na rezultacie tej partii i ostatecznie zupełnie zdominowały go EŁKaeSianki i w meczu był remis 1:1.

Aleksandry Gancarz umiejętnie kierując piłkę do linii dała przyjezdnym pierwsze prowadzenie w tym secie (2:3). Po asie serwisowym Magdaleny Soter podopieczne Marka Solarewicza miały trzy oczka przewagi (7:10). Wystarczyły jednak dwa błędy siatkarek z Wrocławia i as serwisowy Marty Wójcik, by na tablicy wyników widniał remis 12:12.W końcowej części seta prym wiodły Szczyrba i Bidias i po ataku Brazylijki Łodzianki wygrały trzecią partię (25:17).

Imponująca seria punktów w jednym ustawieniu pozwoliła na początku czwartego seta nabrać impetu Łódzkim Wiewiórom (8:1). W polu zagrywki bezbłędna była Agata Wawrzyńczyk. Błędy własne Wrocławianek powiększyły prowadzenie ŁKS 13:6. Gra punkt za punkt i utrzymanie koncentracji wystarczyło, by po ataku Bidias z prawego skrzydła zakończyć to spotkanie pewnym zwycięstwem (25:16).

MVP spotkania została wybrana Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która zdobyła 12 punktów.