DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

2019-01-16

Miejsce wydarzenia.
Legionowo

Opis.
Był to czternasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Łodzianki rozpoczęły skoncentrowane i asie serwisowym Regiane Bidias prowadziły już 5:1. Gdy po chwili zablokowana została Cassidy Pickrell, trener Piotr Olenderek poprosił o przerwę. EŁKaeSianki miały sporą przewagę. Po skutecznym atakach Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i Regiane Bidias prowadziły już 11:4 i trener gospodyń po raz drugi przerwał grę. ŁKS nie zamierzał się jednak zatrzymywać i zdobywał punkt za punktem (15:4). Legionovia była coraz bardziej bezradna. Próbowała atakować Kristina Kicka, ale nie mogło to zmienić obrazu gry. Po ataku Bidias Łodzianki miały piłkę setową przy stanie 24:9. Gospodynie zdobyły jeszcze dwa punkty, ale autowa zagrywka Kickiej zakończyła seta wynikiem 11:25.

2. set.
W drugiej partii Legionowianki grały wyrównanie z Łodziankami do stanu 4:5. Potem as serwisowy Aleksandry Wójcik i atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej pozwoliły odskoczyć Wiewiórom na trzy punkty. Siatkarki ŁKS jednak straciły impet i też popełniały proste błędy (9:9). Po ataku Beaty Olenderek gospodynie wyszły na prowadzenie, a gdy blokiem zatrzymana została Agata Wawrzyńczyk, o przerwę poprosił trener Michal Masek. Łodzianki szybko odrobiły niewielką stratę i odzyskały prowadzenie, a przy stanie 15:13 dla ekipy z Łodzi o drugą już przerwę w tym secie poprosił trener Olenderek. Gospodynie kwestionując decyzje sędziego ujrzały żółtą kartkę, a EŁKaeSianki cały czas utrzymywały niewielką przewagę. Ataki Regiane Bidias i blok Klaudii Alagierskiej pozwoliły Wiewiórom odskoczyć na sześć punktów (16:22). Seta wynikiem 25:18 skończyły atak Brazylijki i skuteczna zagrywka Alagierskiej.

3. set.
Trzeciego seta lepiej zaczął ŁKS, głównie dzięki atakom Agaty Wawrzyńczyk i Darii Szczyrby. Po ataku Wawrzyńczyk Łodzianki prowadziły już 8:3 i znów próbował je wybić z rytmu trener Piotr Olenderek. W zespole gospodyń punktowały co jakiś czas Kristina Kicka i Beata Olenderek i mimo że EŁKaeSianki cały czas miały kilka punktów przewagi, to zespół Legionovii starał się dzielnie walczyć i dotrzymać im kroku. Od stanu 10:14 EŁKaeSianki przyspieszyły i ich przewaga po ataku Aleksandry Wójcik wzrosła do siedmiu punktów. Świetnie w bloku spisywała się Zuzanna Efimienko-Młotkowska, a po ataku Klaudii Gajewskiej ŁKS miał piłkę meczową już przy stanie 24:14. Przypomniała o sobie jeszcze Kristina Kicka, jednak po chwili Agata Wawrzyńczyk zakończyła tego seta wynikiem 25:16.

MVP spotkania została wybrana Zuzanna Efimienko-Młotkowska, która zdobyła 12 punktów.