E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3
(18:25, 18:25, 18:25)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-01-19

Radom

Był to piętnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz rozpoczęły punktowym blokiem siatkarki z Łodzi. W pierwszych akcjach oba zespoły popełniały błędy zarówno w ataku, jak i na zagrywce. Po ataku Moniki Bociek ŁKS wyszedł na prowadzenie 4:3. Dwa świetne bloki zwiększyły przewagę Wiewiór do stanu 7:3. O pierwszy czas poprosił trener Jacek Skrok. Przerwa poskutkowała, bowiem gospodynie doprowadziły do remisu po 8. W tym momencie obudziły się EŁKaeSianki i ponownie wypracowały sobie kilka punktów przewagi. O kolejny czas poprosił trener E.Leclerc Radomki. Po ataku Moniki Bociek prowadziły 18:14. Dotknięcie siatki po stronie gospodyń dało ekipie z Łodzi przewagę 22:16. Pierwszą partię zamknął punktowy blok Klaudii Alagierskiej (25:18).

Drugiego seta otworzyły dwupunktowym prowadzeniem Łodzianki. W obronie w ekipie ŁKS  świetnie spisywała się Anna Korabiec. Pojedynczy blok Moniki Bociek dał Łódzkim Wiewiórom prowadzenie 7:5, ale w kolejnej akcji odpowiedziała atakiem Natalia Skrzypkowska. Po obu stronach siatki toczyła się  wyrównana gra. Trudnej zagrywki Marty Wójcik nie przyjęły Radomianki i  ŁKS wyszedł na prowadzenie 12:9. O czas poprosił trener Skrok. Dobra zagrywka Regiane Bidias sprawiła, że rywalki popełniały błędy. Gospodynie zerwały się do walki i przy jednym punkcie dla ŁKS, one zdobyły aż pięć. O czas poprosił zatem trener Michal Masek. Uwagi szkoleniowca z Łodzi przyniosły skutek, bowiem jego zespół zaczął zdobywać punkt za punktem. Duża w tym zasługa zagrywek Aleksandry Wójcik. Atak w antenkę Radomianek zakończył drugą partię wynikiem 25:18 dla ŁKS.

W trzeciej partii gra rozwijała początkowo spokojnie, ale szybko ekipa z Łodzi zaczęła kontrolować przebieg gry, wychodząc na prowadzenie 10:5. W tym momencie coś się w grze zespołu Wiewiór “zacięło”, a Radomianki punkt po punkcie doprowadziły do remisu 10:10. Sporo nerwów towarzyszyło grze obu zespołów w trzecim secie. ŁKS co zwiększał przewagę, to ją tracił, ale cały czas starał się kontrolować wynik. Po ataku Bociek było już 21:14 dla ŁKS. Po ataku Aleksandry Wójcik Łodzianki prowadziły 23:16. Zepsuta zagrywka po stronie gospodyń zakończyła trzeciego seta wynikiem 25:18.

MVP spotkania została wybrana Monika Bociek, która zdobyła 22 punkty.