ŁKS Commercecon Łódź – Developres Skyres Rzeszów 0:3

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-01-27

Warto zapamiętać.
Po meczu ogłoszono, że do drużyny ponownie dołącza Izabela Kowalińska.

Był to szesnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Dwa pierwsze punkty padły łupem przyjezdnych, które z dwupunktowego prowadzenia nie cieszyły się długo. Udanym atakiem w kontrze Regiane Bidias doprowadziła do remisu. Kiedy Katarzyna Zaroślińska-Król zapunktowała z prawego skrzydła różnica na korzyść jej zespołu wzrosła do dwóch ,,oczek”. Błędy własne rywalek zniwelowały różnicę do trzech punktów, a po ustawieniu skutecznego bloku przez Bidias nawet do dwóch. Zawodniczki ŁKS miały ogromne problemy z kończeniem swoich ataków. Nie mogły przez to odrobić strat, gdyż po każdym zbliżeniu się do swoich rywalek, zawodniczki Developresu ponownie odskakiwały. Dopiero po skończeniu przechodzącej piłki przez Zuzannę Efimienko-Młotkowską nawiązały kontakt punktowy (19:20), ale autowe uderzenie Bidias zadecydowało o zwycięzcy premierowej odsłony spotkania, którą Rzeszowianki wygrały do 22.

Ponownie lepiej w seta weszły rywalki, które po ataku z drugiej linii Michaeli Mlejnkovej objęły prowadzenie 4:2. Wiewióry nie pozwoliły jednak swoim rywalkom odskoczyć. Po wykorzystaniu kontrataku przez Regiane Bidias doprowadziły do remisu po 5. Blok na Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej, a zaraz potem atak z lewej strony Mlejnkovej zmusiły trenera Michała Maska do wzięcia czasu (6:9). Dodatkowo kiedy Petya Barakowa dołożyła jeszcze asa serwisowego, a Kamila Witkowska skuteczny blok, sytuacja gospodyń w tej partii stawała się bardzo ciężka (8:13). Trzy punkty stracone w serii przez zawodniczki Developresu pozwoliły EŁKaeSiankom zmniejszyc straty. Seria bloków Mlejnkovej szybko powiększyła przewagę dla Rzeszowianek. Ostatecznie po wykończeniu ataku przez Kamilę Witkowską siatkarki prowadzone przez Lorenzo Micelliego prowadziły już 2:0.

Od początku trzeciego seta żadna z ekip nie potrafiła sobie wypracować choćby dwóch ,,oczek” przewagi. Dopiero uderzenie piłką w antenkę przez Katarzynę Zaroślińską-Król dało gospodyniom prowadzenie 5:3, jednak szybko na tablicy wyników ponownie widniał remis. Cztery punktowe akcje z rzędu Zaroślińskiej-Król sprawiały, że przyjezdne mogły rozpocząć “ucieczkę”. Podobnie jak w poprzednich partiach kontrolowały przebieg trzeciego seta. W środkowej części seta gra się wyrównała i żadna z drużyn nie mogła zapunktować przy swojej zagrywce. W efekcie czego cały czas utrzymywała się trzy-czteropunktowa przewaga rzeszowianek (11:15). Zawodniczki Michala Maska z każdą akcją coraz bardziej zwieszały głowy. W efekcie czego ich przeciwniczki po sprytnym zagraniu Zaroślińskiej-Król miały piłkę meczową. Ostatni punkt w meczu zdobyła Jelena Blogojević, wygrywając cały mecz 3:0.

MVP spotkania została wybrana Jelena Blagojevic, która zdobyła 13 punktów.