Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3
(18:25, 12:25, 25:14, 25:15, 9:15)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-04-07

Rzeszów

Był to pierwszy mecz półfinałowy w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Ligi – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule ligowym, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set
Mecz półfinałowy lepiej rozpoczęły Łodzianki, które po błędzie swoich rywalek prowadziły 2:0. Przy zagrywkach Petji Barakowej Rzeszowianki wyrównały stan rywalizacji. Po kontrataku Katarzyny Zaroslińskiej-Król prowadziły 4:2. Gra obu ekip falowała, rywalki odrzuciły Wiewióry od siatki i po błędach w ataku Aleksandry Wójcik prowadziły 10:7. W natarciu była drużyna z Podkarpacia. Utrzymała trzypunktową przewagę do stanu 14:11, po czym Łodzianki czujnie zagrały na siatce, punktowały w bloku. Dobrze spisały się Regiane Bidias oraz Monika Bociek i tablica wyników wskazała remis 14:14. Po tym jak punkt w kontrataku zdobyła Aleksandra Wójcik o przerwę przy stanie 16:17 poprosił Lorenzo Micelli. Rzeszowianki stanęły, ton wydarzeniom na boisku nadawał ŁKS. EŁKaeSianki po raz kolejny punktowały w bloku i ich przewaga wzrosła do pięciu punktów (21:16). Na zagrywce ręki nie zwalniała Klaudia Alagierska. Ze skrzydła punktowała Aleksandra Wojcik, siatkarka ta zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki i zespół z Łodzi prowadził w meczu 1:0.

W drugim secie spotkania ŁKS po ataku Marty Wójcik prowadził 3:1. Łodzianki ponownie punktowały w bloku. Po tym jak czapą na Katarzynie Zaroślińskiej-Król popisała się Klaudia Alagierska było 7:3 dla zespołu z Łodzi. Gra drużyny z Podkarpacia była czytelna. Gospodynie miały duże problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków własnych i w efekcie tego przegrywały 6:12. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod dyktando podopiecznych Michala Maska. Po asie serwisowym Moniki Bociek było 15:7. Po ataku Aleksandry Wójcik przewaga zespołu z Łodzi wzrosła do dziesięciu punktów (18:8). Trener Developresu dokonał roszad w składzie, ale na niewiele się to zdało. Tego jednostronnego seta punktowym blokiem na Katarzynie Zaroślińskiej-Król zamknęła Aleksandra Wójcik.

Dla Rzeszowianek set numer trzy był grą o przedłużenie spotkania. Po ataku Michaeli Mlejnkovej było 4:2 dla gospodyń. Łodzianki oddały inicjatywę swoim rywalkom, popełniły błędy własne i przegrywały 3:7. Ta przewaga Developresu utrzymała się przez dłuższy czas, a role na boisku się odwróciły. Po kontrataku Katarzyny Zaroslińskiej-Król prowadziły 13:7. Rzeszowianki zamieniały kontrataki na punkty i to one dyktowały warunki gry na boisku. Po ataku Blagojević było 16:8 dla gospodyń. Wiewióry miały duże problemy z przyjęciem, tym razem to one były mało skuteczne w ataku i traciły dystans punktowy do swoich przeciwniczek. Punkt w bloku zdobyty przez Maję Tokarską dał gospodyniom dziesięciopunktową przewagę (19:9). Utrzymały ją bez problemów do końca trzeciej odsłony spotkania, którą wygrały 25:14.

Początek czwartej partii należał do przeciwniczek, które świetnie zagrywały. Skutecznie atakowała Katarzyna Zaroślińska-Król, co pozwoliło im wypracować trzypunktowe prowadzenie (3:0), które powiększyły po bloku Kamili Witkowskiej. Gra się wyrównała, w drużynie ŁKS świetnie prezentowała się Monika Bociek. Dystans pomiędzy drużynami przez długi czas pozostawał na poziomie 3-4 punktów. Po błędzie Michaeli Mlejnkovej siatkarki z Łodzi zbliżyły się do rywalek (8:10), lecz Rzeszowianki odzyskały kontrolę nad swoją grą. Seryjnie punktowały i wygrywały już 15:8. W końcówce podopieczne Lorenzo Micelliego narzuciły Łodziankom swój styl gry. Bez większych problemów utrzymały przewagę do końca czwartej odsłony spotkania, która zakończyła ich wysokim zwycięstwem 25:15.

5. set.
Początek decydującej odsłony spotkania miał bardzo wyrównany przebieg. Wprawdzie po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Maję Tokarską gospodynie wygrywały 4:2, lecz Łodzianki błyskawicznie wyrównały stan seta za sprawą świetnej zagrywki Regiane Bidias (4:4). Po chwili to EŁKaeSianki wysunęły się na prowadzenie dzięki kąśliwym zagrywkom Moniki Bociek (8:6). Podopieczne Michala Maska poszły za ciosem. Dobrze prezentowały się w polu serwisowym i powiększyły zaliczkę do 3 punktów (11:8). Gra Rzeszowianek kompletnie się posypała, popełniały one coraz więcej błędów. Siatkarki ŁKS bezlitośnie to wykorzystały. Spotkanie zakończyła skutecznym atakiem Regiane Bidias (15:9).

MVP spotkania została wybrana Monika Bociek, która zdobyła 20 punktów.