Sezon 2018/2019 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Scandicci (Włochy)

Warto zapamiętać.
Był to drugi mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń.

Opis.
Liga Mistrzyń 2018/2019 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 19. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

1. set.
Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla rywalek, które po asie serwisowym Ofelii Malinov prowadziły już 3:0. Łodzianki miały spory problem z zagrywkami rywalek i przewaga włoskiego zespołu rosła, po bloku na Monice Bociek Savino prowadziło już 9:3. Świetnie w ataku drużyny z Serie A spisywały się Isabelle Haak i Jelica Wasiljewa(13:7) i o przerwę poprosił trener Michal Masek. Niewiele jednak to pomogło, przewaga włoskiego zespołu była cały czas widoczna, a skrzydłowe z Łodzi nie mogły przebić się przez blok rywalek (18:8). Trener Masek próbował również zmian, ale w tym secie Wiewiórom niewiele już mogło pomóc. Po bloku na Agacie Wawrzyńczyk włoski zespół miał piłkę setową przy stanie 24:9, a seta wynikiem 25:10 zakończył atak z drugiej linii Lucie Bosetti.

2. set.
Również drugiego seta gospodynie rozpoczęły z wysokiego „c”, prowadząc po ataku Jovany Stevanović 5:1. Świetnie w polu zagrywki i w ataku spisywała się Szwedka Isabelle Haak, bo jej zbiciu z drugiej linii Savino miało sześć punktów przewagi (8:2). ŁKS rozpoczął odrabianie strat, atak Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej pozwolił na zmniejszenie strat do czterech punktów, ale gospodynie natychmiast odpowiedziały atakiem Adenizii. Łodzianki nie poddawały się, coraz skuteczniejsza była Regiane Bidias, po jej dwóch skutecznych atakach EŁKaeSianki przegrywały już tylko 10:13, a przy stanie 12:14 trener Carlo Parisi poprosił o przerwę. ŁKS doszedł rywala na jeden punkt, ale Savino znów odskoczyło (20:17). Łodzianki nie zamierzały odpuszczać, po kiwce Efimienko i skutecznym bloku Klaudii Alagierskiej doprowadziły do remisu 21:21, a po kolejnym bloku na Wasiliewej wyszły na prowadzenie 23:22. Atak Haak i zagrywka bułgarskiej przyjmującej Savino odwróciły sytuację i to gospodynie miały piłkę setową. Wykorzystały ją od razu blokując Monikę Bociek i było 2:0 dla Włoszek.

3. set.
Początek kolejnego seta znów należał do zespołu ze Scandicci. Błędy w przyjęciu i autowe ataki Łodzianek pozwoliły gospodyniom wyjść na prowadzenie 6:0. Trener Michal Masek przerwał grę i przywołał swoje siatkarki do ławki rezerwowych. EŁKaeSianki wróciły do gry, ale w żaden sposób nie potrafiły zatrzymać ataków Isabelle Haak (10:4). Potem przy zagrywkach Klaudii Alagierskiej odrobiły trzy punkty i o przerwę poprosił trener Parisi. ŁKS powoli się rozkręcał, skutecznie atakowały Monika Bociek i Regiane Bidias i Łodzianki dogoniły rywala (11:12), a potem Brazylijka doprowadziła do remisu 14:14. Łodzianki w końcu uzyskały przewagę, po kiwce Bociek prowadziły 17:15, ale gdy włoski zespół doprowadził do remisu 19:19, trener Masek poprosił o przerwę. Po powrocie na boisko zagrywki Jovany Stevanović dały gospodyniom przewagę 21:19, a po błędach łodzianek Savino zdobyło kolejne dwa punkty. ŁKS po asie serwisowym Aleksandry Wójcik znów zniwelował przewagę rywalek, a atak Regiane Bidias doprowadził do remisu 23:23. Po ataku Isabelli Haak Savino miało piłkę meczową, a po chwili blok na Zuzannie Efimienko-Młotkowskiej dał im wygraną 25:23 i 3:0 w całym spotkaniu.

MVP spotkania została wybrana Caterina Bosetti z dorobkiem 13 punktów.