Imoco Volley Conegliano – ŁKS Commercecon Łódź 3:0

Sezon 2018/2019 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

2019-02-27

Conegliano (Włochy)

Warto zapamiętać.
Był to szósty i ostatni mecz ŁKS w grupie D Ligi Mistrzyń.

Liga Mistrzyń 2018/2019 (oficjalna nazwa CEV Champions League Volley 2023 – Women) – 19. sezon Ligi Mistrzyń rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Od początku seta gospodynie narzuciły swój styl gry. Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Robin de Kruijf prowadziły 5:1. Dodatkowo kiedy Samanta Fabris ustawiła szczelny blok, a Monika Bociek zaatakowała w aut, przewaga ta jeszcze wzrosła. Punkty przez EŁKaeSianki tracone były długimi seriami. Po tym jak w kontrataku zaatakowała Kimberly Hill na tablicy wyników było 15:4, a po nie trafieniu w boisko przez Agatę Wawrzyńczyk – 16:4. Przeciwniczki wysokie prowadzenie utrzymały do końca tej partii w meczy wyszły na prowadzenie 1:0.

W drugiej partii siatkarki Imoco od pierwszych piłek wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, dzięki której mogły kontrolować przebieg seta. Wprawdzie nie była ona może tak duża jak w poprzednim secie, jednak z każdą akcją była regularnie powiększana. Siatkarki z Włoch nie miały żadnych problemów z kończeniem akcji, w przeciwieństwie do Łodzianek, które grały bardzo niedokładnie. Po tym jak Samanta Fabris przedarła się przez ręce blokujących było już 16:8. W końcówce seta różnica była ponownie bardzo wysoka i po tym jak pomyliła się Bidias wynosiła aż jedenaście punktów. Ostatecznie skończyło się 25:12 po uderzeniu Karsty Lowe w ataku z prawego skrzydła.

Wyrównana rywalizacja toczyła się do stanu 3:3. Seria sześciu punktów przy zagrywce Kimberly Hill ponownie otwierała zawodniczkom z Conegliano możliwość pełnego kontrolowania całego seta. Przestój ten po raz kolejny nie okazał się jedynym. Chwilę później w polu serwisowym pojawiła się Joanna Wołosz, która zagrywała od stanu 11:5 do 15:6. Po uderzeniu ze środka Anny Danesi było 18:9. Wprawdzie Łodzianki od tego momentu odrobiły część strat i po autowym uderzeniu Kimberly Hill zbliżyły się na sześć ,,oczek” do swoich rywalek, jednak to było wszystko na co je było stać w tym meczu. Po zagraniu Karsty Lowe gospodynie miały aż jedenaście piłek setowych. Skończyły trzecią, a dokładnie Miriam Sylla, kończąc tym samym to krótkie i bardzo jednostronne spotkanie wygraną 3:0.

MVP spotkania została wybrana Kimberly Hill z dorobkiem 14 punktów.