Agata Wawrzyńczyk
siatkarka ŁKS Łódź w latach 2015-2021
mistrzyni Polski

Sekcja.
Siatkówka kobiet

Data urodzenia.
1992-01-31

Miejsce urodzenia.
Ujanowice

Osiągnięcia sportowe – zespołowe:
– srebrny medal I Ligi Polskiej 2015,
– złoty medal I Ligi Polskiej 2016,
– srebrny medal mistrzostw Polski 2018,
– złoty medal mistrzostw Polski 2019,
– brązowy medal mistrzostw Polski 2021.

Kariera sportowa – halowa.
Z ŁKS Commercecon Łódź Agata Wawrzyńczyk była związana od 2015 roku. Występując w biało-czerwono-białych barwach, przeżyła awans do ekstraklasy, a następnie pięła się z zespołem na sam szczyt. Po zdobyciu mistrzostwa Polski, podjęła decyzję o zrobieniu przerwy w karierze. W sezonie 2020/2021 powróciła na jeden sezon do ŁKS Commercecon Łódź.

Kariera Sportowa – plażowa. 
W 2011 roku, w Mysłowicach wystąpiła pierwszy raz w międzynarodowym turnieju FIVB World Tour. Na mistrzostwach Europy U-20 w Tel Awiw, wraz z Martyną Kozińską były siódme. W następnym roku, na mistrzostwach Europy U-23 w Assen, zajęły 13. miejsce. W parze z Agnieszką Gruczek, wzięły pierwszy raz udział w Grand Slam w Starych Jabłonkach. Na mistrzostwach świata juniorek w Halifax, zagrała z Pauliną Stasiak, zajmując dziewiąte miejsce.

W 2013 roku utworzyła nowy duet z Renatą Bekier. Para Bekier/Oleksy, zajęła dziewiątą pozycję w Pucharze Świata U-23 w Mysłowicach. W lipcu tego samego roku, w turnieju Plaża Open w parze z Mariką Babczyńską w Chorzowie zajęły trzecie miejsce. W 2014 roku, w Cieszynie z partnerką Dorotą Strąg, brała udział również w turnieju Plaża Open, gdzie zostały srebrnymi medalistkami. W 2018 roku, podczas Grand Prix Polski rozgrywanych w ramach dziewiątej Bella Plaży Gotyku Toruń, wraz z Magdaleną Saad zajęły 1. miejsce. Od roku 2021, wraz Magdaleną Saad stworzyły swoją drużynę Vesbo Vitadiet BV Team Saad/Wawrzyńczyk.

Prywatnie.
Jej pseudonim to “Lori”.


Źródło informacji.
lkscommerceconlodz.pl / Facebook - ŁKS Commercecon Łódź, tauronliga.pl, Wikipedia

Autor.
dziki-1969

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this