Allianz MTV Stuttgart – ŁKS Commercecon Łódź 3:1

Sezon 2019/2020 - Liga Mistrzyń - CEV Volleyball Champions League - Women

Puchary Europejskie

2020-02-05

Stuttgart (Niemcy)

20. sezon Ligi Mistrzyń, rozgrywanej od 2000 roku, organizowanej przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich z Europy.

Warto zapamiętać.
Było to piąte spotkanie ŁKS w Lidze Mistrzyń w grupie C.

Spotkanie od dwóch punktów z zagrywki rozpoczęła Eva Mori. Przy stanie 6:6 charakterystyczną kiwką w dziewiąty metr popisała się Eva Mori. Po skutecznym ataku Katariny Lazović Łódzkie Wiewióry wyszły na prowadzenie 11:8. W kolejnej akcji przyjmująca łodzianek dołożyła jeszcze jeden punkt i o czas poprosił trener Allianz MTV Stuttgart. Blok na Van Gestel powiększył przewagę ŁKS do stanu 17:10 i o kolejną przerwę poprosił szkoleniowiec rywalek. Świetnym blokiem popisała się Aleksandra Wójcik i na tablicy mieliśmy już wynik 20:11 dla EŁKaeSianek. Przy stanie 22:14 dla ŁKS o czas poprosił trener Cuccarini. Atak Moniki Bociek z 6. strefy dał Wiewiórom pierwszą piłkę setową. W pierwszym secie EŁKaeSianki cieszyły się z wygranej 25:17.

Druga partia rozpoczęła się od zepsutej zagrywki Van Gestel, jednak ekipa Allianz MTV szybko wyciągnęła wnioski z poprzedniej partii i wyszła na prowadzenie 6:3. O czas poprosił zatem trener Giuseppe Cuccarini. Przeciwniczki skutecznie przebijały się przez Łódzki blok. Efektem było wysokie prowadzenie 8:3. Szkoleniowiec Łodzianek nie czekał długo i już przy stanie 9:3 dla Allianz MTV poprosił o kolejną przerwę. Mocne uderzenie Lee z szóstej strefy dało Allianz MTV prowadzenie 14:8. W kolejnej akcji takim samym zagraniem odwdzięczyła się Monika Bociek. Tym razem to gospodynie trzymały bezpieczną przewagę. Po ataku Oli Wójcik przewaga niemieckiego zespołu stopniała do czterech punktów (19:15). Błąd w ataku popełniła Lazić i Łodzianki traciły do rywalek dwa „oczka”. Na zagrywce “szalała” Katarina Lazović, która przy kolejnym podejściu zaskoczyła rywalki asem. Po ataku Moniki Bociek ŁKS cieszył się z remisu (21:21), a szkoleniowiec rywalek poprosił o czas. W kolejnej długiej akcji swój moment triumfu święciła Ola Wójcik, która popisała się doskonałym blokiem. Po autowym ataku Van Gestel było 23:21 dla Wiewiór. Piłkę setową zapewniła łodziankom Ola Wójcik. Gospodynie jednak nie odpuszczały i zaczęła się gra na przewagi. Ostatecznie po wielkich emocjach triumfowały siatkarki ze Stuttgartu 28:26.

Początek trzeciej partii należał do Niemek, które wyszły na prowadzenie 5:3. Gdy atakiem popisała się Simone Lee Allianz MTV prowadził 7:4 i o czas poprosił trener Cuccarini. Przy akcji pod siatką groźnie wyglądającego urazu stawu skokowego doznała Katarina Lazović i udała się do szpitala. Po zepsutym ataku Klaudii Alagierskiej szkoleniowiec EŁKaeSianek poprosił o kolejny czas. Rywalki prowadziły już 12:6. Po ataku Lohuis ekipa niemiecka miała wysoką ośmiopunktową przewagę. Łódzkie Wiewióry ułatwiały zadanie rywalkom, popełniając błędy własne. Kolejny blok na Wójcik dał im aż 10-punktowe prowadzenie (19:9). Po bloku na Lee Łodzianki zdobyły 13. punkt i trener gospodyń poprosił o czas, chociaż przewaga Allianz MTV wciąż była bardzo wysoka. Nie dały rady wyciągnąć w tym secie już wyniku EŁKaeSianki i to zawodniczki ze Stuttgartu zwyciężyły 25:16.

Od początku czwartej partii znów wszystko układało się po myśli siatkarek ze Stuttgartu. Przy stanie 8:4 o czas poprosił trener Giuseppe Cuccarini. ŁKS nie były w stanie znaleźć recepty na odrobienie strat. Przy stanie 19:13 dla miejscowych trener Cuccarini w miejsce Natalii Skrzypkowskiej posłał do gry Darię Szczyrbę. Łodzianki próbowały ratować sytuację, m.in. asem Ewy Kwiatkowskiej (16:23). Piłkę meczową dała gospodyniom Simone Lee po skosie, a po kolejnej akcji było już po meczu.

MVP meczu została wybrana Martina Samadan, zdobywając 16 punktów. Najwięcej punktów dla ŁKS zdobyła Aleksandra Wójcik – 14.