Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – ŁKS Commercecon Łódź 0:3

Goleniów 2019 - Goleniów Cup

zawody / turniej

2019-09-15

Goleniów

Był to trzeci i ostatni mecz siatkarek ŁKS podczas turnieju Goleniów Cup, odbywającego się w dniach 13-15 września w Goleniowie.

Warto zapamiętać:
– trener ŁKS miał do dyspozycji 11 siatkarek, zabrakło w składzie Aleksandry Wójcik i Klaudii Alagierskiej, które odpoczywały po Mistrzostwach Europy,
– MVP meczu została wybrana Eva Mori.

Bardzo dobrze pierwszą partię rozpoczęły bydgoszczanki. Szybko odskoczyły Wiewiórom, wychodząc na prowadzenie 5:1. Zespół ŁKS szybko się przebudził. Po ataku Natalii Skrzypkowskiej doprowadził do remisu 8:8, a następnie odskoczył rywalkom po świetnych zagrywkach Darii Szczyrby i Klaudii Gajewskiej (14:11). Gdy Pałac zbliżył się na odległość jednego punktu (18:17), trener Marek Solarewicz poprosił o przerwę. Bydgoszczanki jednak nie zwalniały. Po asie serwisowym Natalii Lijewskiej wyszły na prowadzenie 20:19, jednak tylko na moment. Dzięki zagrywkom Evy Mori ŁKS odzyskał inicjatywę. W końcówce na przewagi po atakach Darii Szczyrby Łódzkie Wiewióry wygrały 29:27.

Łodzianki od początku drugiej partii miały przewagę. Zagrywki Kingi Różyńskiej pozwoliły zespołowi Pałacu odrobić straty i wyjść na prowadzenie 7:6. Skuteczny blok Bydgoszczanek pozwolił im na wypracowanie sobie kilkupunktowej przewagi (13:8). Po skutecznych blokach Ewy Kwiatkowskiej i atakach Izabeli Kowalińskiej był remis 15:15. Daria Szczyrba nie schodziła z pola zagrywki, a po kolejnym ataku Izabeli Kowalińskiej Wiewióry prowadziły już 18:15. Podopieczne trenera Marka Solarewicza nie oddały prowadzenia już do końca. Po ataku Darii Szczyrby wygrały 25:21 i prowadziły już w całym meczu 2:0.

EŁKaeSianki, podbudowane wynikiem trzeciego seta, rozpoczęły od prowadzenia 6:1, przy zagrywkach Oliwii Laszczyk. Po przerwie na życzenie trenera Piotra Mateli, Pałac wrócił do gry i odrobił część strat (8:10). Mimo to zespół z Łodzi nie dał się dogonić. Po ataku Darii Szczyrby ŁKS prowadził 15:11, ale miał spory problem z zagrywkami Natalii Lijewskiej. Trener Marek Solarewicz poprosił o przerwę przy wyniku 16:15. Znów bardzo dobrze w ataku spisywała się Izabela Kowalińska i Wiewióry odskoczyły rywalkom (20:17). Jednak Pałac znów odrobił straty (21:21). Piłkę setową Łodziankom dał as serwisowy Izabeli Kowalińskiej, a seta wynikiem 25:22 zakończył atak Joanny Pacak.