Bartosz Szeliga
nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-29

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Bartosz Szeliga został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 28-letni prawy obrońca podpisał dwuletni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2023 roku.

Nowy piłkarz ŁKS-u rodził się 10 stycznia 1993 roku w Nowym Sączu i właśnie w tamtejszej Sandecji rozpoczął przygodę z piłką nożną. Mierzący 184 cm pomocnik najpierw występował w młodzieżowych drużynach klubu z południa Polski, a w 2010 roku zadebiutował na zapleczu ekstraklasy w pierwszym zespole. W barwach Sandecji piłkarz rozegrał w pierwszej lidze 36 meczów, zdobył 5 goli, zanotował 4 asysty i już w styczniu 2013 roku dołączył do Piasta Gliwice.

W barwach zespołu z Górnego Śląska Bartosz Szeliga rozegrał 105 meczów (w tym m.in. 67 w ekstraklasie i 2 w ramach kwalifikacji do Ligi Europy), zdobył 10 goli, zaliczył 11 asyst, co więcej w 2016 roku sięgnął z popularnymi „Piastunkami” po wicemistrzostwo Polski (wcześniej rozegrał też dwa mecze w reprezentacji Polski U-20). Rok później zawodnik przeniósł się do Bruk-Bet Termaliki Nieciecza i dołożył do swojego bilansu kolejnych 39 meczów, z czego 20 w najwyższej klasie rozgrywkowej oraz 15 spotkań na zapleczu ekstraklasy (2 gole i 4 asysty).

Ostatnie dwa lata wychowanek Sandecji spędził natomiast w pierwszoligowym GKS-ie Tychy. W tym z kolei zespole piłkarz wystąpił w 52 meczach (49 w lidze), zdobył 4 gole i zanotował 11 asyst. W sumie Bartosz Szeliga rozegrał 118 meczów w ekstraklasie, 99 na jej zapleczu, zdobył we wszystkich rozgrywkach 22 bramki i zaliczył 30 asyst.

Dodajmy do tego, że atutem urodzonego w Nowym Sączu zawodnika, poza wspomnianym doświadczeniem, jest także boiskowa uniwersalność. Bartosz Szeliga występował w przeszłości m.in. jako skrzydłowy, prawy pomocnik, a przede wszystkim prawy lub lewy obrońca.

Dlaczego ŁKS? Bo to klub, który ma swoje tradycje. Ludzi, którzy tworzą ten klub. Dyrektora sportowego, który bardzo chciał, żebym dołączył do zespołu. Ważny był też profesjonalizm. I przede wszystkim aspiracje towarzyszące temu klubowi – powiedział Bartosz Szeliga.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this