BKS BOSTIK Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(27:29, 18:25, 25:21, 25:21, 15:13)

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2020-12-06

Bielsko-Biała

Był to mecz dwunastej kolejki sezonu 2020/2021 rozgrywek Tauron Liga – 85 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 68 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 16 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Pierwszy set był bardzo wyrównany, gdyż oba zespoły seriami zdobywały punktu do stanu 27:27.
Ostatni punkt w partii, zdobyła blokiem Britt Bongaerts i to ŁKS wyszedł na prowadzenie w meczu 1:0.

Drużyna ŁKS, w drugim secie od początku miał kilkupunktowe prowadzenie 12:7 i 20:15.
Przewagę “Wiewióry” utrzymały do końca i prowadziły już 2:0 w meczu.

Trzeciego seta lepiej zaczęły gospodynie 10:3 i 17:12.
Dzięki zmianie (Wójcik – Lazović), eŁKaeSiankom udało się odrobić straty do stanu 19:19.
Podwójna zmiana w drużynie z Bielsko Białej (Gajewska – Orvosova oraz Drużkowska – Wawrzyniak), pozwoliła wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca parti.

Kolejny set był bardzo wyrównany, obie drużyny walczyły punkt za punkt do stanu 21:21, jednak po przerwie na żądanie szkoleniowca BKS, udało się zdobyć gospodyniom cztery punkty z rzędu i doprowadzić w meczu do remisu 2:2.

5. set.
Punktowanie w tie-breaku lepiej zaczęły łodzianki 5:8.
Gospodynie walczył do końca i wyrównały 12:12.
Zmiana w końcówce piątego seta (Wawrzyniak – Drużkowska), doprowadziła Bielszczanki do zwycięstwa w ostatnim secie i w całym meczu 3:2.

MVP spotkania została wybrana Katarzyna Wawrzyniak.

Najlepszą siatkarką ŁKS, została wybrana Klaudia Alagierska, która zdobyła 16 punktów.