BKS Prof Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:22, 25:16, 25:15)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-02-15

Bielsko-Biała

Był to dziewiętnasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Ligi – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz lepiej rozpoczęły Wiewióry, po błędzie Julii Nowickiej prowadziły 3:1. Stopniowo coraz pewniej grały gospodynie, as serwisowy Olivii Różański pozwolił odwrócić wynik (5:4). W kolejnych akcjach trwała wymiana ciosów, dopiero po mocnym ataku Emilii Muchy dwupunktową zaliczkę zbudowały Bielszczanki (9:7). Nie brakowało ciekawych wymian, gdy blok przełamała Mucha o czas poprosił trener Masek (15:11). ŁKS starał się punktować blokiem, jednak nie wystarczało to by odrobić straty. W końcówce Łodzianki miały problemy z przyjęciem zagrywki Kornelii Moskwy. Kolejną passę rywalek przerwała dopiero Regiane Bidias, a gdy w taśmę zaatakowała Konieczna zainterweniował trener BKS (23:17). Po czasie Bidias popełniła błąd. Skuteczny atak Aleksandry Wójcik i kolejne pomyłki rywalek pozwoliły siatkarkom z Łodzi obronić kilka piłek setowych. Asa dołożyła jeszcze Klaudia Alagierska, jednak dystans był zbyt duży, by ŁKS zdołał doprowadzić do walki na przewagi. Zagranie Różański po skosie postawiło kropkę nad i (25:22).

Początek drugiego seta również należał do ŁKS, ponownie BKS szybko wyrównał stan seta (5:5). Dobre zagrania Bidias wyprowadzały EŁKaeSianki na prowadzenie. Bielszczanki szybko doprowadzały do remisu głównie dzięki dobrej postawie w polu zagrywki. W kolejnych akcjach toczyła się gra punkt za punkt, dopiero skuteczne ataki Muchy i Koniecznej pozwoliły BKS zbudować przewagę. Przy stanie 13:11 o czas poprosił trener ŁKS. Kolejną serię przerwała dopiero atakiem przez środek Zuzanna Efimienko-Młotkowska (15:12). W dalszej fazie nie myliła się Konieczna (18:12). Mimo kolejnej interwencji szkoleniowca Łodzianki miały problemy ze skutecznością. Pojedyncze ataki Agaty Wawrzyńczyk na niewiele się zdały. W końcówce trzykrotnie BKS zablokował atak Bidias (24:14). ŁKS obronił jeszcze dwie piłki setowe, jednak kropkę nad i postawiła Konieczna.

Od początku trzeciego seta Wiewióry nie ustrzegły się prostych błędów. Dopiero blok na Musze i mocny atak Kwiatkowskiej dały wyrównanie (4:4). Autowe zagrania ŁKS i dobra gra blokiem BKS pozwoliły rywalkom ponownie zbudować prowadzenie (9:4). Po asie Moskwy o czas poprosił trener Masek (13:8). Nie wybiło to z rytmu gospodyń, które nie myliły się w ataku. Po kolejnym asie Moskwy było już 17:8. Dopiero w kolejnej akcji ŁKS zatrzymał atak Różański, dzięki czemu wyszedł z kolejnego niewygodnego ustawienia. BKS nie zwalniał tempa. Chociaż Bielszczankom również zdarzały się błędy, to one górowały na boisku (21:13). Po tym, jak blok obiła Różański, gospodynie miały serię piłek meczowych (24:15), wykorzystując już pierwszą z nich po asie Moskwy.

MVP spotkania została wybrana Olivia Różański, która zdobyła 13 punktów.