Brązowy medal mistrzostw Polski ŁKS Łódź
w koszykówce kobiet

Polkowice 2003

2003-04-16

Polkowice

Radośnie zakończył sezon zespół koszykarek ŁKS, który wygrywając trzeci mecz z Aquaparkiem, tym razem w Polkowicach sięgnął po upragniony brązowy medal. Ten sukces jest ogromną niespodzianką. Wprawdzie przed sezonem liczyliśmy, że łodzianki zdołają – po dwóch chudych latach, kiedy broniły się przed spadkiem – znów awansować do play off, ale trudno było oczekiwać, że od razu staną się trzecią siłą Sharp Torell Basket Ligi.

Łodzianki wygrały w tym sezonie aż cztery z pięciu meczów z Aquaparkiem, a ten jedyny przegrały po dwóch dogrywkach. Ich sukces jest więc w pełni zasłużony. W trzecim meczu play-off o brąz:  Aquapark Polkowice – ŁKS 61:70 (19:18, 14:20, 15:21, 13:11). Wynik rywalizacji 0-3.

Aquapark: Edyta Koryzna 18, Ewa Portianko 13, Anna Marczewska 11, Olga Pantelejewa 9, Justyna Kłosińska 6, Agnieszka Pałka 2, Monika Ciecierska 2, Anna Kędzior, Natalia Waligórska 0. Trener: Wojciech Spisacki

ŁKS: Ela Briedyte 14, Daiva Jodeikaite 13, Alicja Perlińska 13, Julia Iwliewa 10, Magdalena Włodarska 9, Gabriela Toma 9, Agnieszka Makowska 2, Joanna Szymańska 0. Trener: Andrzej Nowakowski.

Lepiej zaczął Aquaparki i widać było, że łatwo nie zrezygnuje. Polkowiczanki po czterech minutach prowadziły 5:0, a kluczowa zawodniczka ŁKS Gabriela Toma miała już dwa przewinienia. ŁKS szybko jednak odnalazł swój rytm gry i zdobył 9 punktów z rzędu.

Prowadzenie zmieniało się, ale do przerwy żadna z drużyn nie prowadziła wyżej niż sześcioma punktami. Po przerwie ŁKS zaczął jednak wyraźnie przeważać, w czym największa zasługa rozgrywających. Wreszcie pokazała swoje możliwości Ela Briedyte, a dobrze grały również Alicja Perlińska i Magdalena Włodarska. Łodzianki prowadziły już nawet czternastoma punktami, grały konsekwentnie taktycznie i uniknęły przestojów. Rywalki natomiast denerwowały się, pudłowały z dogodnych sytuacji i choć była zawodniczka ŁKS Edyta Koryzna “dwoiła się i troiła”, to jednak nie zdołała odwrócić losów meczu.