Brązowy medal mistrzostw Polski Marty Grzeszkiewicz

2023-12-10

Miejsce wydarzenia.
Toruń

Opis.
W dniach 4-10.12.2023 roku, Toruń był świadkiem XXIII Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorek w boksie olimpijskim. W walce o medale rywalizowały zawodniczki z 51 klubów, z 16 okręgów bokserskich z całej Polski. Jedyną reprezentantką naszego klubu w tych mistrzostwach była Marta Grzeszkiewicz. Rywalizująca w najliczniej obsadzonej kategorii wagowej -63kg, Marta spisała się znakomicie. W walce eliminacyjnej błyskawicznie rozprawiła się z Jolantą Adamczyk (I runda RSC), zaś w ćwierćfinale, po mocnym boju, pokonała na punkty Roksanę Lechoszest. Tym samym awansowała do strefy medalowej. Do walki półfinałowej nasza pięściarka przystąpiła z kontuzją prawej ręki. Mimo dzielnej postawy Ełkaesianki zwyciężczynią tej potyczki okazała się Hanna Korycka. Na pocieszenie został nam brązowy medal. Złoto wywalczyła ostatecznie zawodniczka, z którą dwa tygodnie wcześniej Marta wygrała na turnieju w Grabowie…