Brązowy medal Norberta Różańskiego
w młodzieżowych mistrzostwach Polski w boksie

Witów-Kolonia 2018

Data wydarzenia.
2018-10-19

Miejsce wydarzenia.
Witów-Kolonia

Opis.
XXVI Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim przeszły do historii. Tegoroczna impreza rozgrywana była w miejscowości Witów-Kolonia, niedaleko Sulejowa, w dniach 15-19 października.

Bardzo dobry wynik osiągnął Norbert Różański (KSW ŁKS ŁÓDŹ BOKS), który wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej -69 kg. W swoim pierwszym starciu zwyciężył, po bardzo dobrej walce, jednogłośnie na punkty Radosława Szablewskiego (Startu Włocławek) i awansował do ćwierćfinału imprezy. Kolejnym rywalem Norberta miał być doświadczony bokser z SWG Gostyń – Karol Łapawa. Jak się później okazało, do walki tej nie doszło, gdyż Karol we wcześniejszym pojedynku złamał rękę i musiał zakończyć udział w turnieju. To oznaczało walkower i automatyczny awans Norberta do półfinału. Medal stał się faktem. W walce o finał młodzieżowego championatu nasz zawodnik spotkał się z Łukaszem Zygułą (Sako Gdańsk). Norbert wałczył bardzo ambitnie, niestety troszkę zabrakło, by pokonać znakomitego pięściarza z Gdańska, późniejszego triumfatora kategorii. Brąz MMP w tak silnie obsadzonej wadze jest sporym sukcesem indywidualnym Norberta, który zapisał się na kartach historii Łódzkiego Klubu Sportowego. W mistrzostwach wzięło udział 131 zawodników z 60 klubów z całego kraju.

Od ostatniego medalu MP dla zawodnika ŁKS minęło 51 lat (nie wliczając pierwszego medalu w MMP kobiet Julii Radys wywalczonego rok wcześniej)!


Źródło informacji.
lksboks.com

Autor wpisu.
dziki-1969

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this