Carlos Moros Gracia odchodzi z ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-06-21

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Carlos Moros Gracia opuszcza Łódzki Klub Sportowy. Włodarze biało-czerwono-białych nie zdecydowali się przedłużyć kontraktu z hiszpańskim obrońcą, który kończył się 30 czerwca 2021 roku.

Carlos Moros Gracia trafił do Łodzi na początku stycznia 2020 roku. Oficjalnie zadebiutował na inaugurację rundy wiosennej PKO Ekstraklasy w wyjazdowym spotkaniu z Legią Warszawa, które ełkaesiacy przegrali 1:3. Mimo wysiłków wychowanka Valencii, który szybko wywalczył miejsce w podstawowym składzie, „Rycerzom Wiosny” nie udało się utrzymać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym i ostatecznie jego bilans w ekstraklasie zamknął się na 16 spotkaniach i dwóch zdobytych bramkach (w wygranym 3:2 u siebie meczu z Zagłębiem Sosnowiec i zremisowanej na wyjeździe 1:1 potyczce z Rakowem Częstochowa).

W kolejnym sezonie 28-latek po raz pierwszy pojawił się na murawie pod koniec października podczas zmagań w Pucharze Polski w Janikowie z tamtejszą Unią (ełkaesiacy wygrali wówczas 2:0).
Kilka dni później Hiszpan zadebiutował natomiast na boiskach pierwszej ligi – w meczu u siebie z Chrobrym Głogów – i debiut ten uświetnił golem, przyczyniając się do efektownego zwycięstwa 4:0.
Jak się okazało, było to jedyne trafienie byłego zawodnika GIF Sundsvall w tych rozgrywkach. Wliczając w to mecz barażowy z Górnikiem Łęczna, Carlos Moros Gracia reprezentował łącznie w minionym sezonie barwy ŁKS 21 razy. Tym samym jego sumaryczny dorobek w Łódzkim Klubie Sportowym, to 37 występów i trzy gole.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this