Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:23, 25:16, 25:20)

Sezon 2018/2019 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2018-12-15

Police

Był to jedenasty mecz fazy zasadniczej w sezonie 2018/2019 rozgrywek Tauron Liga – 83. edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 65. przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 13. w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Mecz rozpoczął się od dwóch punktowych bloków Łodzianek, a w kolejnej akcji punkt atakiem dołożyła Zuzanna Efimienko-Młotkowska. Trzeci punkt Chemik zanotował na swoim koncie po ataku Martyny Łukasik (3:5). Policzanki ustabilizowały grę, jednak w tej pierwszej części seta Wiewióry utrzymywały dwu-, trzy punktową przewagę. Po świetnym ataku Aleksandry Wójcik prowadziły 10:7, a następnie Łodzianki dołożyły punkt z piłki przechodzącej. O przerwę poprosił trener Marcello Abbondanza. Dzięki zagrywkom Martyny Grajber gospodynie odrobiły straty, a po bloku na Aleksandrze Wójcik wyszły na prowadzenie 12:11. Blok na Monice Bociek pozwolił Chemikowi na powiększenie przewagi (16:14). Po ataku Aleksandry Wójcik mieliśmy remis 18:18, zaś trener Policzanek poprosił o czas. As serwisowy Agnieszki Bednarek-Kaszy wyprowadził gospodynie na prowadzenie 21:19 i tym razem o przerwę musiał prosić trener Michal Masek. Nieporozumienie w szeregach ŁKS jedynie dołożyło punkt rywalkom. Pierwszą piłkę setową dał Chemikowi atak Chiaki Ogbogu (24:21), a ostatecznie rywalki triumfowały 25:23 po ataku Bianki Busy.

Pierwszy punkt w drugim secie powędrował na konto ŁKS , jednak w dwóch kolejnych akcjach lepiej spisały się gospodynie. Przeciwniczki złapały swój rytm. Po ataku Martyny Grajber wyszły na prowadzenie 7:3, zaś o czas poprosił trener Michal Masek. ŁKS próbował gonić wynik, ale błędy własne je od tego oddalały. Po asie serwisowym Agaty Wawrzyńczyk ŁKS zmniejszył straty do czterech punktów (18:14) i o czas poprosił szkoleniowiec Policzanek, aby uspokoić grę swojego zespołu. Skuteczny atak Bianki Busy dał Chemikowi prowadzenie 23:16. W kolejnej akcji Serbka postawiła skuteczny blok, a ostatnia piłka w tym secie również należała do niej. Policzanki triumfowały 25:16.

Trzecia partia rozpoczęła się po myśli rywalek. Po bloku na Aleksandrze Wójcik Chemik prowadził już 6:2. Nie potrafiły Łodzianki znaleźć “recepty” na skutecznie grające rywalki. Atak Martyny Łukasik dał Policzankom prowadzenie 10:5, a pojedynczymi skutecznymi akcjami Łódzkie Wiewióry nie były w stanie wyrównać wyniku. As serwisowy Klaudii Alagierskiej zmniejszył straty Wiewiór do trzech punktów, ale kolejną zagrywkę środkowa ŁKS. Po udanym ataku Moniki Bociek Łodzianki zdobyły 15. punkt, a trener Abbondanza poprosił o czas, mimo iż jego zespół prowadził trzema punktami. O kolejną przerwę szkoleniowiec Policzanek poprosił kilka akcji później, ponieważ Bianka Busa zaatakowała w aut, a Chemik prowadził z ŁKS już tylko 19:18. Krótka rozmowa poskutkowała zdobyciem punktu, więc tym razem o czas poprosił Michal Masek. W końcówce mogliśmy oglądać kilka nerwowych zagrań, lepiej wykorzystanych przez gospodynie, które odjechały na 23:19. Pierwszą piłkę meczową dał Chemikowi atak Bianki Busy, zaś a po kolejnej akcji rywalki mógł cieszyć się z wygranej 25:20, a w całym meczu 3:0.

MVP spotkania została wybrana Martyna Łukasik, która zdobyła 14 punktów.