Sekcja tenisa ziemnego w ŁKS została utworzona w 1914 roku. Działania wojenne pozwoliły jej przetrwać zaledwie 1 rok.  Druga próba stworzenia sekcji tenisa ziemnego w ŁKS miała miejsce tuż po I Wojnie Światowej, ale i ten projekt nie przetrwał próby czasu. Dopiero inicjatywa Zygmunta Krachulca z roku 1927 sprawiła, że tenis ziemny na stałe zagościł w Łódzkim Klubie Sportowym. Punktem zwrotnym była budowa trzech kortów na terenie ŁKS, finansowana m.in. przez zasłużoną dla ŁKS rodzinę Kowalskich. 

Pierwszym mistrzem klubu w tenisie ziemnym został  piłkarz ŁKS, Józef Moskal. Inni znani zawodnicy okresu międzywojennego to: Józef Saks, Edward, Rozenholz, Mieczysław Korcelli, Zygmunt Lange, Marek Szenwic, Aleksander Wołyński, Alfred Zyndenband i Władysław Król. Najlepszą tenisistką ŁKS w tym okresie była bez wątpienia Helena Pajchel. Zawodniczka ta zasłużyła na status ikony klubu – pojawiła się w ŁKS w roku 1930 i grała dla klubu do roku 1966. Największymi sukcesami tego okresu były tytuły wicemistrzowskie w skali okręgu, zdobywane przez Władysława Króla.

Tuż po wojnie tenis w ŁKS świętował swój największy sukces. W finale mistrzostw Polski  w 1945 roku zagrało dwóch zawodników naszego klubu: Józef Hebda i Władysław Skonecki. Obydwaj bardzo znani w Polsce tenisiści, stworzyli na tych mistrzostwach również parę deblową, zdobywając wspólnie złoty medal także w tej konkurencji. Niestety, ich pobyt w ŁKS trwał niewiele ponad rok. Wraz z nimi szeregi ŁKS opuściło jeszcze kilku innych zawodników, m.in. Władysław Borowczyk, który po latach wrócił na al. Unii.

Kolejne odrodzenie sekcji nastąpiło w 1950 roku za sprawą entuzjastów “białego sportu” Eugeniusza Stępnia, Heleny Pajchel i Władysława Króla. Milowym krokiem w rozwoju sekcji była budowa kortu centralnego i budynku klubowego, zakończona w 1952. Dzięki tej infrastrukturze, ŁKS został gospodarzem mistrzostw Polski w tym samym roku i dwa lata później. Sportowych sukcesów na arenie ogólnopolskiej jednak się nie doczekano. Ten stan zmieniło pojawienie się w ŁKS utalentowanej młodej tenisistki, Marii Dowbor. W krótkim czasie zdobyła ona dla ŁKS kilka tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich. Największym jej indywidualnym sukcesem był srebrny medal mistrzostw Polski, wywalczony na kortach MKT w roku 1962. 

Połowa lat sześćdziesiątych upłynęła pod znakiem pożegnań. W 1964 roku do MKT odchodzi Maria Dowbor. W 1966 roku, swoją przygodę z tenisem w ŁKS kończy zawodniczka Helena Pajchel i wieloletni trener Kazimierz Nowak. W jego miejsce pojawia się Sławomir Piotrowski, jak się później okazało kolejna kultowa postać w sekcji tenisa ziemnego ŁKS. 

MISTRZOSTWO POLSKI

1945 – Józef Hebda w grze pojedynczej
1945 – Józef Hebda i Władysław Skonecki w grze deblowej
1945 – Józef Hebda w mikście – w parze z Jadwigą Jędrzejowską
1960 – Maria Dowbor w grze podwójnej – w parze z Danutą Szmidt (Calińska)
1962 – Maria Dowbor w grze podwójnej – w parze z Danutą Szmidt (Calińska) 

WICEMISTRZOSTWO POLSKI

1945 – Władysław Skonecki w grze pojedynczej
1945 – Władysław Skonecki w mikście – w parze z Heleną Szeraucówną
1959 – Maria Dowbor w grze podwójnej – w parze ze Danutą Szmidt (Calińska)
1961 – Maria Dowbor w grze podwójnej – w parze ze Danutą Szmidt (Calińska)
1962 – Maria Dowbor w grze pojedynczej
1993 – Dorota Muras w grze pojedynczej na hali

SUKCESY MŁODZIEŻOWE

1955 – Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów Leona Kopczyńskiego i Czesława Andrzejczak w grze podwójnej
1957 – mistrzostwo Polski juniorek Marii Dowbor w grze pojedynczej
1992 – wicemistrzostwo Polski do lat 16 Olgi Rembielińskiej w grze pojedynczej
1994 – wicemistrzostwo Polski do lat 18 Olgi Rembielińskiej w grze pojedynczej

 

1914

28 kwietnia – w ŁKS oficjalnie powstaje sekcja tenisa ziemnego. Przewodniczącym zostaje Karol Lewiński, dyrektor Towarzystwa Akcyjnego IKP Poznański. Wiosną kończy się rozpoczęta rok wcześniej budowa kortów tenisowych dla sekcji tenisa ziemnego ŁKS. Inwestycja warta jest 800 rubli. Korty istnieją zaledwie rok – ulegają zniszczeniu w następstwie działań wojennych.

1919

Następuje reaktywacja sekcji tenisa na trawie pod kierownictwem A. Heymana. O jej funkcjonowaniu w kolejnych latach brak informacji. 

1927

12 września – następuje ponowna reaktywacja sekcji tenisa ziemnego w ŁKS. Regulamin powstaje na zebraniu prowadzonym przez Zygmunta Krachulca. Rodzina Kowalskich buduje własnym kosztem kort w parku sportowym ŁKS.

1928

Sekcja tenisa ziemnego w ŁKS liczy około 70 członków.
27 czerwca – odbywa się pierwszy turniej tenisa ziemnego zorganizowany przez ŁKS Łódź. Bierze w nim udział 32 zawodników. Klubowe mistrzostwo w grze pojedynczej zdobywa Józef Moskal. W grze podwójnej najlepszymi są Saks i Wein, którzy wygrywają w finale z parą ŁKS Moskal / Król.
15 września – odbywa się turniej tenisowy z okazji XX-lecia ŁKS. Indywidualnie najlepszy jest Moskal.
Kierownik: Zygmunt Krachulec.

1929

Wrzesień – odbywa się drugi turniej tenisowy o mistrzostwo ŁKS Łódź. Tabela końcowa gry pojedynczej:
1. Józef Saks
2. Rozenholz
3. Korcelli
4. Lange.
W grze podwójnej wygrywa para Marek Szenwic / Aleksander Wołyński, która pokonuje w finale debel Zygmunt Lange / Mieczysław Korcelli.
W okresie zimowym sekcja prowadzi pokazy tenisa na lodzie (w trakcie przerw w meczach hokejowych). ŁKS wygrywa z Klubem Turystów 5:2. Puchar przechodni zdobywa Szenwic.
Kierownik: Zygmunt Krachulec.

1930

Wrzesień – odbywa się trzeci turniej o tenisowe mistrzostwo ŁKS. Józef Saks wygrywa w grze pojedynczej, a para Saks / Szenwic w deblu. W meczach towarzyskich przeciwko KS Ostrovia ŁKS zwycięża 3:2 i remisuje 2:2.
Kierownik: Zygmunt Rau.
Trener i kapitan: Mieczysław Komar.

1931

Do dyspozycji tenisistów ŁKS oddane zostają 3 nowe korty i domek klubowy. Mistrzostwo juniorów w Łodzi zdobywa E. Kopel. ŁKS gra towarzysko z:
– Venetia Ostrów (2:4),
– Makabi Łódź (5:2),
– Klub Turystów (1:10)
Kierownik: Zygmunt Rau.

1932

W turniejach rozegranych tego roku, ŁKS reprezentują:
– dr. Hanna Landauowa,
– Władysław Król,
– Edward Rozenholz,
– Józef Saks,
– Alfred Zyndenband,
– Mieczysław Korcelli,
– Aniela Menkesowa,
– Zofia Spodenkiewicz,
– Helena Pajchel.
Czerwiec-lipiec
– sekcja tenisa ziemnego ŁKS bierze udział w rozgrywkach o mistrzostwo Polski:
– wygrywa z Unionem Touring 4:3,
– przegrywa z Lawn Tenis Klub Warszawa 0:7.
28 sierpnia – w finale turnieju o mistrzostwo ŁKS, Sachs wygrywa z Głowackim 3:1.
31 sierpnia – w finale turniej deblowego o mistrzostwo ŁKS, para Sachs/Król wygrywa z duetem Dziurzyński/F. Zyndeband 3:1
Mistrzem juniorów Łodzi zostaje Stanisław Przedpełski, a wicemistrzem Janusz Piasecki.
Kierownik: Zygmunt Rau.

1933

11 czerwcaUnion-Touring Łódź wygrywa mecz towarzyski z ŁKS Łódź 8:1. We wrześniowym rewanżu ŁKS przegrywa 5:6.
9 lipca – ŁKS przegrywa 0:7 z WLTK Warszawa w eliminacjach mistrzostw Polski.
30 sierpniamistrzami ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostają:
– Alfred Zyndenband,
– Helena Pajchjel.
Najlepszą parą deblową ŁKS jest natomiast dwójka Zyndenband / Saks.
Kierownik: Zygmunt Rau.

1934

1 września – tenisiści ŁKS (Kopel, Korcelli, Król, Piotrowski i Pajchel) grają w Międzynarodowym Turnieju Tenisowym o Mistrzostwo Łodzi.
Mistrzem ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostaje E. Kopel. Najlepszą parą deblową ŁKS jest natomiast dwójka Kopel / Zyndenband. ŁKS gra towarzysko z:
– Wartą Poznań (2:5 i 2:6),
– Kaliskim Klubem Tenisowym (5:1),
– Unionem Łódź (0:7)
Kierownik: Zygmunt Rau.

1935

Mistrzem ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostaje E. Kopel. Najlepszą parą deblową ŁKS jest natomiast dwójka Kopel / Zyndenband.
ŁKS gra towarzysko z:
– WiMa (2:4),
– Union Touring (1:3),
– Victorią Częstochowa (6:0).
22 września – na kortach WiMa odbywają się zawody pokazowe, na których Pajchel rozgrywa mecz z Jędrzejowską.
Helena Pajchel bierze udział w mistrzostwach Wybrzeża w Gdyni i zajmuje w nich 2. miejsce w singlu. W tym samym turnieju zwycięża w grze deblowej, grając w parze z E. Krytówną z AZS.
Kierownik: Zygmunt Rau.

1936

14 czerwca– w meczu towarzyskim ŁKS przegrywa z WiMa 3:4 i wygrywa 5:2.
26 lipca
– tenisiści ŁKS uczestniczą w międzynarodowym turnieju organizowanym przez ŁKLT.
Helena Pajchel zajmuje 4. miejsce w turnieju zorganizowanym przez Union Touring, mającym na celu wyłonić najlepszą zawodniczkę Łodzi.
Mistrzem ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostaje Władysław Król. Najlepszą parą deblową ŁKS jest natomiast dwójka Korcelli / Zyndenband.
Kierownik: Zygmunt Rau.

1937

W sekcji tenisa ziemnego w ŁKS trenuje 40 zawodników. Wśród nich jest 11 juniorów, kształcących się pod okiem Mieczysława Korcellego.
23 maja – w mistrzostwach Łodzi, ŁKS wygrywa z Makkabi Łódź 4:3.
13 czerwca
– w kolejnym meczu mistrzostw Łodzi, ŁKS przegrywa 0:7 z ŁLTK Łódź.
Mistrzem ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostaje Władysław Król. Najlepszą parą deblową ŁKS jest natomiast dwójka Szenwic / Zyndenband.
Helena Pajchel zajmuje 2. miejsce w turnieju o miano najlepszej zawodniczki Łodzi. Wśród mężczyzn, również 2. miejsce zajmuje Władysław Król.

Kierownik: Mieczysław Korcelli.

1938

Władysław Król i Helena Pajchel zdobywają tytuły wicemistrzów Łodzi. Mistrzem ŁKS w tenisie ziemnym w grze pojedynczej zostają Walery Nowicki i Helena Pajchel. Najlepszą parą deblową ŁKS są bracia Nowiccy, a wśród kobiet Pajchel i Kopczyńska. Najlepszymi juniorami są:
– Harry Cerbel,
– Jerzy Ćwikliński,
– Tomasz Piwkowski.
ŁKS gra towarzysko z:
– Union Touring,
– WiMa,
– Makkabi.
Kierownik: Mieczysław Korcelli.

1945

Sekcja tenisa ziemnego odradza się tuż po wojnie. Tenisiści trenują na kortach w Parku Poniatowskiego, gdyż ich baza na obiektach ŁKS została zniszczona w trakcie wojny.  

18 września – tenis ziemny w ŁKS odnosi swój największy sukces – Józef Hebda i Władysław Skonecki zdobywają tytuły mistrzów Polski w Krakowie. Hebda wygrywa trzy konkurencje: grę pojedynczą (po zwycięstwie nad Skoneckim), grę deblową w parze ze Skoneckim oraz miksta w parze z Jadwigą Jędrzejowską (wygrywając z parą, w której grał Skonecki).
Kierownik: Mieczysław Korcelli.
Kapitan: Władysław Król.

1946

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 32 seniorów i 8 juniorów. Jest wśród z nich wielu znanych tenisistów:
– Józef Hebda,
– Władysław Skonecki,
– Władysław Borowczak,
– Leon Adamczyk,
– Emanuela Cunge,
– Helena Pajchel.
Pajchel zajmuje 3. miejsce w międzynarodowych mistrzostwach Polski, a w parze z Borowczakiem zostają mistrzami Łodzi w mikście.
Szeregi ŁKS opuszczają Hebda oraz Skonecki i przenoszą się do Warszawy.
Kierownik: Mieczysław Korcelli.

1947

Z sekcji tenisa ziemnego ŁKS odchodzi większość czołowych zawodników.
Kierownik: Mieczysław Korcelli.
Trener: Kazimierz Nowak.

1948

Działalność sekcji tenisa ziemnego w ŁKS ogranicza się do szkolenia młodzieży. Wyróżniający się zawodnicy to:
– Eugeniusz Wisławski,
– Zygmunt Mańkowski.
Kierownik: Mieczysław Korcelli.
Trener: Kazimierz Nowak.

1949

Helena Pajchel zdobywa mistrzostwo Łodzi oraz wicemistrzostwo Warszawy. Wyróżniający się zawodnicy to:
– Jerzy Ćwikliński,
– Olgierd Jacewicz,
– Władysław Król.
Kierownik: Mieczysław Korcelli.
Trener: Kazimierz Nowak.

1950

Następuje odrodzenie sekcji tenisa ziemnego. Dzieje się to za sprawą:
– Eugeniusza Stępnia (prezesa klubu),
– Władysława Króla,
– Heleny Pajchel.
Zapada decyzja o budowie kortu centralnego.
10 września – Helena Pajchel zdobywa tytuł mistrzostwo Łodzi w grze pojedynczej. W finale gra z Dowbor, reprezentującą Ogniwo.
Na kortach ŁKS odbywa się międzynarodowy turniej tenisowy z udziałem zawodników z Polski i Rumunii. Startują w nim tenisiści ŁKS, ale bez powodzenia.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Kazimierz Nowak.

1951

Helena Pajchel zdobywa tytuł mistrzyni Łodzi w grze pojedynczej. W grze podwójnej złoty medal zdobywa para Pajchej / Mańkowski. Drużyna ŁKS zajmuje 2. miejsce w mistrzostwach okręgu i uczestniczy w grach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski. Wyróżniającym się zawodnikiem jest junior, Czesław Andrzejczak. Jednym ze spotkań towarzyskich jest mecz z drużyną węgierską, występującą w składzie:
– Adam,
– Asboth,
– Katona.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Kazimierz Nowak.

1952

Drużyna tenisa ziemnego ŁKS zdobywa tytuł mistrza Łodzi i bierze udział w walce o awans do I ligi. Niestety, przegrywa dwa mecze z:
– Gwardią Warszawa,
– CWKS Warszawa.
Skład drużyny:
– Helena Pajchel,
– Elżbieta Gąsiorowska,
– Władysław Król,
– Zbigniew Mańkowski,
– Tadeusz Gajewski,
– Jerzy Nowopolski,
– Eugeniusz Wisławski.
Kończy się budowa centralnego kortu i domku klubowego. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę, ŁKS zostaje gospodarzem mistrzostw Polski w tenisie ziemnym.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Kazimierz Nowak.

1953

Tenisiści ŁKS zdobywają większość tytułów mistrzów okręgu wśród seniorów i juniorów. Dwa 1. miejsca zajmuje Helena Pajchel:
– w grze pojedynczej,
– w mikście.
Inni wyróżniający się tenisiści tego sezonu to:
– Jadwiga Rakowska,
– Władysław Borowczak,
– Zbigniew Mańkowski,
– Tadeusz Gajewski,
– Jerzy Nowopolski,
– Eugeniusz Wisławski,
– Czesław Andrzejczak,
– Jan Skotnicki,
– Andrzej Stawierski,
– Leon Kopczyński,
– Gąsiorowska,
– Jeżowski.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Kazimierz Nowak.

1954

Do sekcji tenisa ziemnego ŁKS wstępuje bardzo utalentowana, 15-letnia Maria Dowbor i od razu zdobywa mistrzostwo Łodzi juniorów. Wśród chłopców ten sam tytuł dostaje się w ręce Leona Kopczyńskiego. Najlepszymi seniorami w sekcji są:
– Helena Pajchel,
– Władysław Borowczak.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trenerzy: Władysław Borowczak (seniorzy) i Kazimierz Nowak (juniorzy).

1955

Młodzi tenisiści ŁKS, Leon Kopczyński i Czesław Andrzejczak, zajmują 3. miejsce na mistrzostwach Polski juniorów w grze podwójnej. Mistrzem Łodzi zostaje junior Edmund Sikora. Drużyna wygrywa mistrzostwo okręgu i walczy w eliminacjach do mistrzostw Polski, zwyciężając Kolejarza Inowrocław.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Władysław Borowczak (seniorzy) i Kazimierz Nowak (juniorzy).

1956

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 45 osób. Drużyna zdobywa tytuł mistrza Łodzi. Największe sukcesy indywidualne odnosi Maria Dowbor.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Władysław Borowczak (seniorzy) i Kazimierz Nowak (juniorzy).

1957

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 75 zawodników, w tym 55 juniorów.
15 czerwca – odbywają się mistrzostwa okręgu łódzkiego. Maria Dowbor zdobywa tytuł mistrzowski w grze pojedynczej juniorek.
1 lipca
– w Piotrkowie Trybunalskim tenisiści ŁKS zdobywają drużynowe mistrzostwo Łodzi
18 sierpnia –
Maria Dowbor zdobywa tytuł mistrzyni Polski juniorek w grze pojedynczej oraz wicemistrzostwo Polski juniorek w grze podwójnej.
Korty ŁKS otrzymują nową, szybszą nawierzchnię.
Kierownik: Eugeniusz Wisławski.
Trener: Kazimierz Nowak.

1958

15 czerwca – sekcja tenisa ziemnego organizuje turniej jubileuszowy z okazji 50-lecia klubu. W zawodach zwycięża Maria Dowbor. Drużyna zajmuje 2. miejsce w mistrzostwach okręgu i bez powodzenia uczestniczy w eliminacjach mistrzostw Polski. Zawodnicy ŁKS biorą udział w turniejach w:
– Częstochowie,
– Radomiu,
– Inowrocławiu.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1959

Maria Dowbor zajmuje 4. miejsce w mistrzostwach Polski, przegrywając z najlepszą polską tenisistką, Jadwigą Jędrzejowską.
12 lipca – Maria Dowbor w parze ze Danutą Szmidt (Calińska), zdobywa srebrny medal mistrzostw Polski w grze podwójnej, przegrywając w finale z parą Jędrzejowska / Żmijanka 3:6, 5:7.
W mistrzostwach klubu ŁKS, w kategorii juniorów, pierwsze miejsce zajmuje Małgorzata Rakowska.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1960

Sekcję tenisa ziemnego ŁKS opusza kilku starszych zawodników.
15 sierpnia – Maria Dowbor zdobywa mistrzostwo Polski w grze podwójnej, grając w parze z Danutą Szmidt (Calińską) i zwyciężając w finale z parą Barbara Olszowska / Hanna Kucharska 6:4, 6:4.
W sekcji dominuje młodzież:
– Małgorzata Rakowska,
– Piotrowska,
– Franciszek Holeksa,
– Jerzy Modzelewski,
– Leszek Stolecki.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1961

Maria Dowbor zdobywa tytuł najlepszej tenisistki Łodzi. Drużyna zdobywa 2. miejsce w okręgu, ulegając jedynie MKT.
13 sierpnia – Maria Dowbor w parze ze Danutą Szmidt (Calińska), zdobywa srebrny medal mistrzostw Polski w grze podwójnej, przegrywając w finale z parą Jędrzejowska / Żmijanka 4:6, 0:6.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1962

11-12 sierpnia – Maria Dowbor zdobywa dwa medale na mistrzostwach Polski. Ełkaesianka zdobywa złoto w grze podwójnej, grając w parze z Danutą Szmidt (Calińska) i zwyciężając w finale z parą Barbara Olszowska / Danuta Rylska 5:7, 7:5, 7:5.  W grze pojedynczej Dowbor jest druga, przegrywając 3:6, 4:6 z Danutą Rylską. Inni wyróżniający się zawodnicy to:
– Rakowska,
– Piotrowski,
– Sikora.
Rakowska wygrywa turniej w Katowicach w grze podwójnej.
Drużyna zdobywa 2. miejsce w okręgu, ulegając jedynie MKT. Władysław Borowczak wycofuje się z czynnego uprawiania sportu.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak i Władysław Borowczak.

1963

Tenisistka ŁKS, Małgorzata Rakowska zajmuje 4. miejsce mistrzostwach Polski juniorów w Białymstoku. Maria Dowbor zwycięża w turnieju z okazji Dni Gdańska. W tym samym turnieju, wśród juniorów wygrywają Rakowska i Stolecki.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1964

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje około 54 zawodników. Maria Dowbor-Lewandowska zmienia barwy klubowe i odchodzi do MKT. Ma to na celu zwiększenie szans MKT na mistrzostwach Polski. Drużyna zajmuje 2. miejsce w okręgu, przegrywając rywalizację z MKT. Para Rakowska / Stolecki zajmuje 2. miejsce w grze mieszanej w turnieju w Katowicach.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1965

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje około 56 zawodników, w tym 11 kobiet. W październiku ŁKS organizuje turniej tenisowy, w którym Franciszek Holeksa wygrywa w singlu, a para Mierczyński / Gajewski w deblu. Małgorzata Rakowska zajmuje 2. miejsce w turnieju Dni Gdańska.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Kazimierz Nowak.

1966

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS następuje czas istotnych pożegnań. Po 20 latach działalności trenerskiej i opieki nad kortami, z powodu choroby, rezygnuje Kazimierz Nowak. Zastępuje go Sławomir Piotrowski, jak się później okaże, na wiele długich lat.
Karierę sportową kończy też Helena Pajchel, zawodniczka ŁKS od roku 1930. Adamiak zdobywa mistrzostwo Łodzi juniorów. Wyróżniający się zawodnicy to:
– Rakowska,
– Chojnacki,
– Modzelewski,
– Piotrowski,
– Holeksa.
W mistrzostwach Polski w Żywcu startują:
– Piotrowski,
– Chojnacki,
– Nowicki.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Sławomir Piotrowski.

1968

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 35 zawodników. Drużyna bierze udział w rozgrywkach nowo utworzonej ligi wojewódzkiej, w której rywalizuje m.in. z:
– SKS Start
– rezerwami MKT.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trener: Sławomir Piotrowski.

1969

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 35 zawodników. Drużyna bierze udział w rozgrywkach ligi wojewódzkiej.
Kierownik: Józef Pajchel.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski i Sławomir Rutkowski.

1970

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 51 zawodników. W szkółce swoje umiejętności podnosi 20 kandydatów. Sekcja zostaje sklasyfikowana na 2. miejscu w okręgu łódzkim. Piotr Rozpara zajmuje 1. miejsce, a Elżbieta Wieczorek i Andrzej Kacprowski 3, na liście klasyfikacyjnej juniorów Okręgowego Związku Tenisa.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski i Franciszek Holeksa. 

1971

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 50 zawodników. Tytuł mistrza Łodzi zdobywa Edward Chojnacki, zwyciężając w finale Nowickiego z MKT. Piotr Rozpara zostaje mistrzem okręgu wśród juniorów. Trzeci jest Marek Nowicki. Drużyna uczestniczy w rozgrywkach ligi łódzko-kieleckiej, zajmując 4. miejsce.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski i Franciszek Holeksa. 

1972

W sekcji tenisa ziemnego ŁKS trenuje 50 zawodników, w tym 10 dziewcząt. Wyróżniają się:
– Edward Chojnacki,
– Piotr Rozpara,
– Elżbieta Wieczorek,
– Marek Nowicki,
– Andrzej Kacprowski.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski i Sławomir Rutkowski. 

1973

Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Jan Warzywoda junior, Edward Chojnacki i Paweł Jezierski.

1974

Tenisiści ŁKS, Edward Chojnacki i Paweł Jezierski zdobywają mistrzostwo Łodzi w grze podwójnej. Edward Chojnacki zajmuje 3. miejsce w halowych mistrzostwach okręgu.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1975

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 60 członków. W halowych mistrzostwach okręgu Ryszard Karol zajmuje 3. miejsce wśród juniorów. W Pucharze Miast juniorów, bracia Ryszard i Marek Karolowie zajmują 1. miejsce w finale B.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1976

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 60 członków i 60 kandydatów. W okręgowych mistrzostwach juniorów tenisiści ŁKS zajmują wysokie miejsca:
– Marek Karol jest drugi wśród młodzików,
– Ryszard Karol pierwszy wśród juniorów młodszych,
– Jacek Hardy jest najlepszy wśród juniorów starszych.
Juniorzy ŁKS, Marek Karol i Aleksandra Matuszewska, zajmują wysokie miejsca w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. W turnieju o Puchar Jadwigi Jędrzejowskiej uczestniczy Ryszard Karol.
W mistrzostwach ŁKS najlepszy jest Sławomir Piotrowski, przed Edwardem Chojnackim i Pawłem Jezierskim.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1977

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 60 członków i 40 kandydatów. Drużyna zajmuje 2. miejsce w mistrzostwach okręgu, grając w składzie:
– Krystyna Woszczyk,
– Aleksandra Matuszewska,
– Ryszard Karol,
– Andrzej Karpiński,
– Andrzej Rzepecki,
– Marek Nowicki.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1978

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 70 członków, w tym 15 dziewcząt. Z okazji 70-lecia klubu, ŁKS organizuje turniej, w którym wygrywają zawodnicy MKT. Para Marek Karol / Andrzej Karpiński zajmuje 3. miejsce w grze podwójnej. Ci sami zawodnicy zajmują dwa pierwsze miejsca w mistrzostwach okręgu juniorów. Zespół zdobywa 1. miejsce w pucharze WFS w Łodzi, walcząc w składzie:
– Piotrowski,
– Rzepecki,
– Ciurlik,
– Grab,
– Karpiński,
– Pluta,
– Sobczak,
– Stanisławska,
– Madalska.
Sekcję opuszczają Ryszard Karol i Jacek Hardy – przenoszą się do SKS Start.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1979

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 90 członków, w tym:
– 10 seniorów,
– 16 juniorów,
– 25 młodzików, 40 dzieci.
Zawodnicy ŁKS zdobywają 48 klas sportowych, w  tym:
– 2 osoby II klasę,
– 5 osób złotą klasę młodzieżową.
Wojciech Sobczak zajmuje 3. miejsce w mistrzostwach halowych juniorów. Para Marek Karol / Andrzej Karpiński zajmuje 3. miejsce w grze podwójnej w Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży. Juniorzy zajmują medalowe miejsca w wiosennych mistrzostwach okręgu:
– Aleksandra Matuszewska,
– Anna Stanisławska,
– Marek Karol.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1980

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy około 80 członków, w tym 7 dziewcząt. Zawodnicy ŁKS zdobywają kolejne klasy sportowe, w  tym:
– 2 osoby II klasę,
– 6 osób złotą klasę młodzieżową.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1981

Sekcja tenisa ziemnego ŁKS liczy 93 członków, w tym 10 dziewcząt. Sekcja musi się sama finansować. Drużyna zajmuje 1. miejsce w okręgu, grając w składzie:
– Małgorzata Chojnacka,
– Grażyna Krawczyk,
– Aleksandra Matuszewska,
– Bogusław Wasiak,
– Bolesław Wiśniewski,
– Jacek Hardy,
– Marek Karol,
– Andrzej Karpiński.
W turnieju eliminacyjnym o awans do II ligi, ŁKS:
– wygrywa z Baildonem Katowice (6:3)
– przegrywa z Olszą Kraków (2:7).
W wiosennych mistrzostwach okręgu drugie miejsca zajmują:
– Chojnacka,
– Wasiak.
Na Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej, złoty medal w grze podwójnej zdobywają Artur Piotrowski i Wojciech Król.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka.

1982

Członkowie sekcji tenisa ziemnego zdobywają 4 klasy sportowe, w tym jedną II klasę. Na kortach ŁKS odbywa się turniej eliminacyjny do mistrzostw Polski. Do głównego turnieju awansuje 3 zawodników ŁKS:
– Ryszard Karol,
– Jacek Hardy,
– Maciej Malec. Na Olimpiadzie Młodzieży Szkolnej, złoty medal w grze podwójnej ponownie zdobywają Artur Piotrowski i Wojciech Król. Artur Piotrowski zdobywa medal srebrny w grze pojedynczej.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski, Włodzimierz Partyka (do listopada).

1983

Sekcja liczy 35 członków, samych chłopców. Wyróżniają się:
– Maciej Malec,
– Arkadiusz Cecot,
– Paweł Hołyst,
– Wojciech Król,
– Robert Hołyst,
– Artur Piotrowski.
Maciej Malec zajmuje 1. miejsce w okręgu wśród juniorów młodszych.
Kierownik: Jan Warzywoda.
Trenerzy: Sławomir Piotrowski i Bogdan Wasiak.

1984

Trener: Sławomir Piotrowski.

1985

Trener: Sławomir Piotrowski.

1986

Trener: Sławomir Piotrowski.

1987

Trener: Sławomir Piotrowski.

1988

Trener: Sławomir Piotrowski.

1989

Trener: Sławomir Piotrowski.

1990

Trener: Sławomir Piotrowski.

1991

Trener: Sławomir Piotrowski.

1992

Tenisistka ŁKS, Olga Rembielińska zostaje wicemistrzynią Polski do lat 16.
Trener: Sławomir Piotrowski.

1993

28 lutego – Dorota Muras zdobywa srebrny medal na halowych mistrzostwach Polski, przegrywając finał z Katarzyną Teodorowicz 0:6, 1:6.
Trener: Sławomir Piotrowski.

1994

Tenisistka ŁKS, Olga Rembielińska zostaje wicemistrzynią Polski do lat 18.
Trener: Sławomir Piotrowski.

1995

Trener: Sławomir Piotrowski.

1996

Trener: Sławomir Piotrowski.

1997

Trener: Sławomir Piotrowski.

1998

Trener: Sławomir Piotrowski.

1999

Trener: Sławomir Piotrowski.

2000

Trener: Sławomir Piotrowski.

2001

Trener: Sławomir Piotrowski.

2002

Trener: Sławomir Piotrowski.

2003

Trener: Sławomir Piotrowski.

2004

Trener: Sławomir Piotrowski.

2005

Trener: Sławomir Piotrowski.

2006

Trener: Sławomir Piotrowski.

2007

Trener: Sławomir Piotrowski.

2008

Trener: Sławomir Piotrowski.

2009

Trener: Sławomir Piotrowski.

2010

Trener: Sławomir Piotrowski.

2011

Trener: Sławomir Piotrowski.

2012

Trener: Sławomir Piotrowski.

Autor.
dziki-1969

Źródło informacji.
100 Lat ŁKS - Dzieje Klubu 1908-2008, Łódzki Klub Sportowy 1908-1983 Kronika Wydarzeń, Autor Jacek Strzałkowski

Zostań Fundatorem Serwisu

Chcesz zostać fundatorem serwisu?

Chcesz wspomóc projekt?

napisz do nas na: fundator@encyklopedialks.pl

 

Zostań Fundatorem Serwisu

Chcesz zostać fundatorem serwisu?

Chcesz wspomóc projekt?

napisz do nas na: fundator@encyklopedialks.pl

FUNDATOR SEKCJI

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this