Damian Nowacki
nowym piłkarzem ŁKS Łódź

Łódź 2021

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2021-07-17

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
Damian Nowacki został nowym zawodnikiem Łódzkiego Klubu Sportowego. 23-letni obrońca podpisał roczny kontrakt, ważny do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Piłkarz wzmocni drugą drużynę biało-czerwono-białych, występującą w III lidze.

Damian Nowacki jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. Treningi w grupach młodzieżowych ŁKS-u zaczął już jako siedmiolatek, a jako 17-latek zadebiutował w pierwszym zespole, który wówczas występował jeszcze na szczeblu trzecioligowym. Jego pierwszy oficjalny mecz wśród seniorów przypadł w spotkaniu pucharowym, a w lidze Nowacki po raz pierwszy wystąpił w końcówce wygranego 1:0 meczu z Energią Kozienice w listopadzie 2015 roku.

W kolejnym sezonie – także w trzeciej lidze – Damian rozegrał w biało-czerwono-białych barwach 15 spotkań, pełniąc głównie rolę zmiennika. Jesienią 2017 roku mierzący 177 cm wzrostu zawodnik zanotował kolejne pięć występów z przeplatanką (już na poziomie drugiej ligi), a w przerwie zimowej przeniósł się do trzecioligowej Warty Sieradz. Następnym klubem w jego przygodzie z piłką była trzecioligowa Stal Rzeszów, gdzie – jak sam przyznaje – bardzo dużo nauczył się jako sportowiec i człowiek. Dodajmy, że w sezonie 2018/19 Nowacki w zespole ze stolicy Podkarpacia rozegrał 22 mecze i zdobył jedną bramkę.

Przez ostatnie dwa lata ważący 74 kg zawodnik występował z kolei w trzecioligowym Sokole Aleksandrów, gdzie łącznie zaliczył 41 spotkań ligowych i strzelił cztery gole. Teraz jego doświadczenie ma pomóc ekipie ŁKS II w uzyskaniu jak najlepszego wyniku na trzecioligowych boiskach. Wypada wspomnieć, że w zespole prowadzonym przez Marcina Matysiaka 23-latek spotkał kilku dobrych znajomych z dawnych ełkaesiackich czasów – m.in. Aleksandra Ślęzaka, Łukasza Dynela czy Michała Kołbę.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this