Dawid Kort nowym zawodnikiem ŁKS Łódź

Łódź 2022

Sekcja.
Piłka nożna

Data wydarzenia.
2022-06-09

Miejsce wydarzenia.
Łódź

Opis.
ŁKS podpisał umowę z Dawidem Kortem. 27-letni pomocnik, który ma na koncie ponad 90 występów w ekstraklasie, związał się z naszym klubem umową obowiązującą od 1 lipca br. do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

Wychowanek Pogoni Szczecin w klubie z Pomorza Zachodniego spędził większą część swojej piłkarskiej kariery, tam też rozpoczął przygodę z futbolem, tam występował w Młodej Ekstraklasie, tam w końcu zadebiutował w seniorskim futbolu (w trzecioligowej drużynie Pogoni) i w 2013 roku także w ekstraklasie. Ten pierwszy portowy rozdział zwieńczyło pięć występów w najwyższej klasie rozgrywkowej. W latach 2014-2015 zawodnik spróbował pierwszoligowego grania w barwach najpierw Floty Świnoujście, a następnie Bytovii Bytów, ale już wiosną 2016 roku wrócił do pierwszej drużyny Pogoni i zaczął regularnie pojawiać się na ekstraklasowych boiskach (w trakcie trzech sezonów: 54 mecze i 6 goli w ekstraklasie). W tym okresie występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski (U-18, U-19 i U-20)

Rundę jesienną sezonu 2018/2019 piłkarz spędził w Wiśle Kraków, gdzie również odgrywał ważną rolę (20 meczów i 3 gole), a po rozwiązaniu umowy z „Białą Gwiazdą” przyszedł czas na zagraniczny wyjazd. Grecka przygoda w APS Atrómitosie Athinón zamknęła się na trzech meczach. Trzy lata temu pomocnik wrócił do naszego kraju i związał się z pierwszoligowcami (Miedzią Legnica i Odrą Opole), a w trakcie ubiegłego sezonu znów oglądaliśmy go w ekstraklasie, a konkretnie w Stali Mielec (13 meczów).

1 lipca Dawid Kort zostanie nowym zawodnikiem ŁKS-u. Nasz klub podpisał z środkowym pomocnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.


Źródło informacji.
lkslodz.pl / Facebook - ŁKS Łódź

Autor.
slepson91

STRONY POŚWIĘCONE ŁKS ŁÓDŹ

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this