Developres Balla Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3

Rzeszów

Warto zapamiętać:
– w drużynie z Rzeszowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze,
– po tym meczu stan rywalizacji (do 3 zwycięstw) wynosił 1:1.

Był to drugi mecz finałowy fazy Play-off sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Skuteczna gra blokiem po stronie Rzeszowa, pozwoliła wyjść im szybko na prowadzenie w meczu 3:0. Mocne ataki ze skrzydeł w wykonaniu Kalandadze i Blagojević spowodowały, że rywalki prowadziły już 9:2. Rozgrywająca rywalek “otworzyła” sobie wszystkie strefy, co bardzo utrudniało Łodziankom pracę na siatce. Łódzkie Wiewióry w tej partii nie były w stanie zatrzymać przeciwniczek, a autowe uderzenie Anastazji Hryszczuk zakończyło je (25:13).

Katarzyna Wenerska dokonywała dobrych wyborów na rozegraniu, ale jej zespół odskoczył dopiero po uderzeniu Weroniki Centki (8:4). Gdy punktową zagrywkę zanotowała Ann Kalandadze, ŁKS przegrywał 8:14 i Trener Alessandro Chiappini poprosił o przerwę. Rywalki dzięki bardzo efektywniej grze w ataku, nie pozwalały zniwelować swojej cztero-pięciopunktowej przewagi. Po Łódzkiej stronie zaczęły się mnożyć błędy. Na pogoń nie starczyło czasu, bowiem mocnym uderzeniem po skosie seta zakończyła Jelena Blagojević (25:18).

Trzecią partię również lepiej rozpoczęły Rzeszowianki, jednak gdy na zagrywkę weszła Kamila Witkowska, ŁKS w końcu wyszedł na prowadzenie (6:5). Przez całą tę partię trwała walka punkt za punkt. Obie Drużyny grały bardzo dobrze w obronie i na siatce. Trener Alessandro Chiappini postawił więc wszystko na jedną kartę, a tą była Angelika Gajer, której nieszablonowe wybory bardzo pomogły koleżankom. Końcówka seta była rozegrana na przewagi, którą wygrał ŁKS. Ostatni punkt w tej partii zdobyła Paulina Maj-Erwardt, dzięki obronie kontrataku Ann Kalandadze, który wpadł prosto w linie po stronie rywalek.

Tym razem seta na pozycji rozgrywającej otworzyła Angelika Gajer. Energia po stronie EŁKaeSianek była jednak wyraźnie inna. Znacznie lepiej ŁKS pracował na siatce i udało się zablokować Blagojević (4:2). Do stanu 8:8 obie drużyny grały punkt za punkt, dzięki solidnej grze w obronie. Gdy Łodzianki zaczęły grać skutecznie blokiem i notowały liczne wybloki wyszły na prowadzenie 11:8. Gdy na zagrywkę weszła Valentina Diouf, ŁKS wyszedł w końcówce seta na bardzo ważne trzy punktowe prowadzenie (20:17). ŁKS utrzymał przewagę do końca, a seta zakończyła zagrywka w siatkę Ann Kalandadze.

5. set.
Rzeszowianki lepiej otworzyły seta dzięki zagrywkom Wenerskiej (3:0) i o czas poprosił Trener Alessandro Chiappini. Przerwa w grze nie przyniosła założonych efektów i rywalki prowadziły 5:1. Gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke, a skutecznie w ataku radziła sobie Valentina Diouf z Kamilą Witkowską, ŁKS wyszedł na prowadzenie 7:5. Przy stanie 9:8 zablokowana została Zuzanna Górecka, a spadając nabawiła się poważnej kontuzji kolana, co spowodowało, że opuściła boisko na noszach. Uraz koleżanki tylko jeszcze zmotywował ŁKS i świetne wejście zanotowała Julita Piasecka. Mecz skończył się zagrywką Katarzyny Wenerskiej w siatkę (15:12).

MVP spotkania, została wybrana Valentina Diouf, która zdobyła 23 punkty.