Rzeszów

Warto zapamiętać.
W drużynie z Rzeszowa wystąpiła była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze.

Opis.
Był to mecz siedemnastej kolejki sezonu 2022/2023 rozgrywek Tauron Liga – 87 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Mistrzostwa po raz 70 przeprowadzano w formule rozgrywek ligowych, a po raz 18 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

1. set.
Pierwszego seta lepiej rozpoczęły Łodzianki, a gdy Roberta Ratzke weszła na zagrywkę, po Jej trzech asach serwisowych było 8:3 dla ŁKS. Skuteczne kiwki po stronie Rzeszowa i as serwisowy Weroniki Centki zmniejszyły przewagę ŁKS do stanu 12:11. Do końca seta ŁKS utrzymywał dwu-trzypunktowe prowadzenie. Ostatnie dwa punkty w tej partii asami serwisowymi zdobyła Valentina Diouf (25:19).

2. set.
Drugiego seta również lepiej rozpoczęły Łodzianki, a gdy w polu zagrywki była Roberta Ratzke, ŁKS uzyskał prowadzenie 4:1. Dzięki skutecznej grze blokiem, drużyna z Rzeszowa odrobiła straty i gra toczyła się punkt za punkt do stanu 10:10. Błędy w ataku Gabrieli Orvosovej i dobre zagrywki oraz gra na siatce Aleksandry Gryki, przełożyły się na większą przewagę ŁKS (18:14). Przy stanie 21:17 dla ŁKS, urazu nosa doznała Kamila Witkowska po zderzeniu się z Laną Scuka. Kontuzja okazała się niegroźnym obrażeniem i Kamila w kolejnej akcji powróciła już na boisko. Piłkę bez bloku w aut wyrzuciła Izabela Rapacz (24:19). Chwilę później kropkę nad “i” postawiła Aleksandra Gryka (25:20).

3. set.
Trzecią partię lepiej rozpoczęły przeciwniczki, wychodząc na prowadzenie 3:1. ŁKS szybko odrobił straty, ale do stanu 18:18 gra toczyła się punkt za punkt. Po skutecznej grze w ataku Weroniki Szlagowskiej, Rzeszowianki wyszły na trzy punktowe prowadzenie. O czas poprosił Alessandro Chiappini. Gdy na zagrywkę weszła Roberta Ratzke, ŁKS odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 24:23. Gra w trzeciej partii toczyła się na przewagi, Valentina Diouf zdobyła dwa ostatnie punkty w meczu i to ŁKS świętował zwycięstwo 3:0.

MVP spotkania, została wybrana Kamila Witkowska, która zdobyła 12 punktów, w tym 4 blokiem.