Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2

Sezon 2021/2022 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2022-04-21

Rzeszów

Warto zapamiętać:
– był to pierwszy mecz półfinałowy fazy play-off Tauron Ligi o awans do finału rozgrywek o tytuł Mistrzyń Polski,
– w barwach drużyny z Rzeszowa występowała była zawodniczka ŁKS – Ann Kalandadze.

Pierwszą partię lepiej zaczęły gospodynie 9:1, 15:6. Gdy na zagrywkę weszła Martyna Grajber, Łódzkie Wiewióry odrobiły straty 14:16. Do stanu 20:20, obie drużyny seriami zdobywały punkty, skuteczne zagrywki Valentiny Diouf pozwoliły uzyskać łodziankom dwupunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i to one triumfowały w pierwszym secie.

W drugim secie również gospodynie wyszły pierwsze na prowadzenie 4:0. Punktowe bloki i ataki Kamili Witkowskiej pozwoliły wyrównać stan gry 8:8, a gdy Ratzke weszła na zagrywkę Wiewióry miały ośmiopunktowe prowadzenie 19:11. Wysokie prowadzenie siatkarki ŁKS utrzymały do końca, a ostatni punkt wpadł na konto, dzięki błędnemu atakowi zawodniczki z Rzeszowa.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 9:9. Gdy po stronie rzeszowianek na zagrywkę weszła Bruno Honorio Marques, ŁKS przegrywał już 10:17. Zmiana w drużynie Wiewiór (Witkowska – Pacak) nie odmieniła wyniku i to gospodynie wygrały 25:16.

Do stanu 15:12 siatkarki z Podpromia miały dwu-trzypunktowe prowadzenie. Zmiana na rozegraniu w ŁKS (Ratzke-Gajer) nie pozwoliła łodziankom zmniejszyć przewagi przeciwniczek. Trener ŁKS wykorzystał obie przerwy w tej partii, ale Rysice były nie do zatrzymania i wygrały set znowu wynikiem 25:16 i w meczu był remis 2:2.

5. set.
Decydującego seta lepiej rozpoczęły siatkarki z Rzeszowa 3:1, 5:2. Skuteczne ataki Veronici Jones-Perry pozwoliły Wiewiórom wyrównać 7:7, ale to przeciwniczki zdobyły ósmy punkt pierwsze i to one zmieniały strony z przewagą. Gdy na zagrywkę weszła Klaudia Alagierska siatkarki z Łodzi wyszły na prowadzenie 13:11 i o czas poprosił Trener Stéphane Antiga. Przerwa okazała się skuteczna, ponieważ to siatkarki z Rzeszowa zdobyły cztery punkty z rzędu i wygrały mecz wynikiem 3:2.

MVP spotkania została wybrana Bruna Honorio Marques, która zdobyła 16 punktów.

Najlepszą siatkarką ŁKS była Paulina Maj-Erwardt, która zanotowała 40% pozytywnego przyjęcia.