Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:1

Sezon 2020/2021 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2021-04-06

Rzeszów

Był to trzeci mecz półfinałowy fazy play-off Tauron Ligi.

Pierwszy set był bardzo wyrównany do stanu 19:21. Zmiana w ŁKS (Saad – Strasz) pozwoliła doprowadzić prowadzenie do końca pierwszego seta.

W drugim secie obie drużyny walczyły punkt za punkt, z małymi przewagami. Przy stanie 22:20, na zagrywkę weszła Anna Stencel, która zakończyła tę partię asem serwisowym.

W trzecim secie rzeszowianki dominowały na boisku, posiadając przez cały czas sporą przewagę (14:10, 20:14) i dzięki temu wyszły na prowadzenie w całym meczu.

Tan set ŁKS zaczął z przewagą 6:2, ale zmiana zadaniowa na zagrywce (Efimienko-Młotkowska – Grabka) spowodowała, że rzeszowianki wyszły na prowadzenie. Końcówka czwartej partii była bardzo nerwowa, 25:25, 28:28, ale udany blok Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej i skuteczny atak Jeleny Blagojević doprowadził zespół z Rzeszowa do finału Mistrzostw Polski.

MVP spotkania została wybrana Kiera Van Ryk. Najlepszą siatkarką ŁKS została wybrana Katarina Lazović.