Developres SkyRes Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 3:2
(23:25, 19:25, 26:24, 25:23, 15:11)

Sezon 2019/2020 - Polska Liga Siatkówki Kobiet - najwyższy poziom rozgrywkowy

2019-12-07

Rzeszów

Był to mecz ósmej kolejki sezonu 2019/2020 rozgrywek Tauron Liga – 84 edycji mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet, po raz 67 przeprowadzana w formule rozgrywek ligowych, a po raz 15 w postaci ligi zawodowej, organizowanej przez Polską Ligę Siatkówki pod egidą Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS).

Początek pierwszego seta, był bardzo wyrównany do stanu 16:15.
W końcówce, bardzo dobrze blokowały siatkarki ŁKS, dzięki czemu to one wyszły na prowadzenie w meczu 1:0.

Od początku drugiego seta, “Łódzkie Wiewióry” miały trzy-czteropunktową przewagę, którą utrzymały do końca i w meczu prowadziły już 2:0.

Trzeciego seta, lepiej zaczęły łodzianki 10:3, ale dzięki wejściu na boisku przyjmującej z Rzeszowa – Michaeli Mlejnkovej, gospodynie odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, dzięki czemu w meczu było już 1:2.

W czwartym secie, obie drużyny zdobywały punkt za punkt do stanu 18:17.
W końcówce tej partii dominowały rzeszowianki, a ostatni punkt zdobyła atakiem Gabriela Polańska i doprowadziła do remisu w meczu 2:2.

5. set.
Od początku tie-break’a, gospodynie miały dwu-trzypunktowe prowadzenie, które utrzymały do końca i to one wygrały mecz 3:2.

MVP spotkania, została wybrana Jelena Blagojević z dorobkiem 21 punktów.